Բաղդադում նոր ահաբեկչություններ են տեղի ունեցել. ահաբեկիչները հատուկ նշանակության ջոկատների համազգեստով ներխուժել են ոստիկանական բաժանմունք: Զոհվել է ոստիկանության վեց սպա:
Միջադեպը տեղի է ունեցել վաղ առավոտյան Բայջի քաղաքում, որը տեղակայված է Իրաքի մայրաքաղաքից 180 կմ հյուսիս-արեւելք: Հարձակման պահին բաժանմունքում թվով քիչ ոստիկաններ են գտնվել, քանզի շատերը եղել են շինության սահմաններից դուրս: Պահակախումբը շինության մուտքի մոտ չորս կասկածելի անձ է նկատել, հաղորդում է «ՌԻԱ Նովոստին»՝ վկայակոչելով Reuters-ին:
Ահաբեկիչներին մեկին վնասազերծել են պահակները, մյուս երեքին հաջողվել է ներխուժել ոստիկանական բաժանմունք, որտեղ նրանք գործարկել են պայթուցիկ սարքը:

Новые теракты совершены в Багдаде – террористы проникли на территорию полицейского участка, переодевшись в форму спецназа. Погибли шесть офицеров полиции.
Инцидент произошел ранним утром в городе Байджи, который расположен в 180 километрах к северо-востоку от иракской столицы. На момент нападения в полицейском участке было мало сотрудников, так как большинство из них выехали на задания. Охрана заметила четырех подозрительных людей у входа в здание, сообщает РИА Новости со ссылкой на Reuters.
Один террорист был ликвидирован охранниками, остальным троим террористам удалось проникнуть на территорию полицейского участка, где они привели в действие взрывчатку. Погибли шесть полицейских из отряда специального назначения.