Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 23-ին ընդունել է Համահայկական խաղերի համաշխարհային կոմիտեի մի խումբ անդամների՝ կառույցի նախագահ Իշխան Զաքարյանի գլխավորությամբ:
Արցախի նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, թե հանդիպմանը քննարկվել են համահայկական խաղերի կազմակերպման եւ այդ գործընթացում Արցախի մասնակցության հետ կապված հարցեր:
Նախագահ Սահակյանն ընդգծել է, որ մենք պատրաստ ենք ըստ ամենայնի աջակցել Արցախում համահայկական խաղերի շրջանակներում որոշ մարզաձեւերի մրցումների անցկացմանը` հավելելով, որ դա կլինի նշանակալի իրադարձություն հանրապետության մարզական եւ հասարարակական կյանքում:

STEPENAKERT. – President of the Nagornio-Karabakh Bako Sahakyan on Monday received a members of the Pan-Armenian Games’ International Committee headed by its chairman Ishkhan Zakharyan.
The organization of the Pan-Armenian Games and participation of Artsakh (Nagorno-Karabakh) were discussed during the meeting.
President Sahakyan underlined the readiness of Karabakh to support holding some of the competitions within the frameworks of Pan-Armenian Games in the republic, adding that it would be a significant event in the country’s sports and public life.