Մայրաքաղաքում տրանսպորտի ուղեվարձի թանկացման հարցը կրկին օրակարգում է։ Այս մասին գրում է «Ժամանակ» թերթը եւ հավելում. «Հայտնի է, որ Երեւանի քաղաքապետարանը պատրաստվում է քննարկումներ կազմակերպել մայրաքաղաքում տրանսպորտի ուղեվարձի թանկացման շուրջ։ Ըստ շրջանառվող վարկածների՝ ուղեվարձը թանկանալու է՝ հասնելով 200-250 դրամի։ «Վճարում ենք 100 դրամ» նախաձեռնող խումբը շարունակելու է պայքարել տրանսպորտի ուղեվարձի թանկացման դեմ, վերջիններիս պայքարի հին մեխանիզմներին կգումարվեն նորերը, որոնց մասին առայժմ չեն բարձրաձայնում։
Երեկ «Ժամանակը» պարզեց, որ մայրաքաղաքում տրանսպորտի ուղեվարձի թանկացման դեմ պայքարին պատրաստ են նաեւ հայ անվանիները: Մեզ  հետ զրույցում դերասանուհի Լալա Մնացականյանը հայտնեց, որ անպայման միանալու է թանկացման դեմ պայքարի դուրս եկողներին: Երգչուհի Արմինկան եւս նշեց, որ ի սկզբանե եղել է պայքարում եւ իր սկզբունքներին հավատարիմ է մնալու:
Երգահան Գիսանե Պալյանին նույնպես վրդովեցրել են ուղեվարձի թանկացման մասին լուրերը: Գիսանեն եւս բողոքի իր ձայնը կարտահայտի` միանալով մյուս պայքարողներին: Կարգին Մկոն դժվարացավ նշել` կմասնակցի պայքարին, թե ոչ:»,- գրում է «Ժամանակը» (Մանրամասները՝ թերթի այսօրվա համարում):

Вопрос повышения платы за проезд в столичном транспорте вновь стал актуален. Об этом пишет газета «Жаманак», развивая тему.
«Как известно, мэрия Еревана намерена организовать обсуждения относительно повышения платы на проезд в столичном транспорте. Согласно находящимся в обращении версиям, плата за проезд будет повышена до 200 – 250 драмов. Инициативная группа «Платим 100 драмов» намерена продолжить борьбу против этого, перейдя и к новым механизмам, которые пока не оглашаются. Как нам удалось выяснить накануне, к борьбе с повышением платы за проезд в ереванском транспорте Еревана готовы присоединиться и известные личности. В беседе с нашим корреспондентом актриса Лала Мнацаканян заявила, что обязательно присоединится к тем, кто будет бороться с повышением платы за проезд. Певица Арминка также отметила, что изначально была вовлечена в борьбу и останется верна своим принципам. Сообщения о намерении вновь попытаться повысить плату за проезд возмутили и композитора Гисане Палян. Она также намерена поднять свой голос протеста. А вот Каргин Мко затруднился сказать, присоединится на этот раз к борьбе или нет», - отмечает «Жаманак».