Սեւծովյան տնտեսական համագործակցության կազմակերպության նախագահության շրջանակներում սեպտեմբերի 26-ին Նյու–Յորքում տեղի է ունեցել ՍՏԾՀ անդամ երկրների արտգործնախարարների ոչ պաշտոնական հանդիպումը, որը վարել է կազմակերպությունը նախագահող Հայաստանի ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը։
ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, թե հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Տարածաշրջանային տնտեսական համագործակցության զարգացման նպատակով՝ Սեւծովյան տնտեսական համագործակցության տնտեսական նոր օրակարգի 2013-2015թթ. Գործողությունների ծրագրի իրականացմանը, կազմակերպության արդյունավետության եւ տեսանելիության բարձրացմանը, Հայաստանի նախագահության շրջանակներում կազմակերպվող միջոցառումներին առնչվող հարցեր։
Հանդիպման մասնակիցները անդրադարձել են նաեւ ս.թ. հոկտեմբերի 4-ին Երեւանում կայանալիք տեղեկատվական եւ հաղորդակցման տեխնոլոգիաների հարցերով բարձրաստիճան հանդիպման նախապատրաստական աշխատանքներին։

В Нью-Йорке состоялась неформальная встреча министров иностранных дел стран ОЧЭС, которую провел министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе МИД Армении, в рамках встречи были обсуждены вопросы, касающиеся реализации программы действий 2013 – 2015 гг. в соответствии с новой экономической повесткой ОЧЭС с целью развития сотрудничества в регионе, а также мероприятия, организуемые в рамках председательства Армении в организации.
Участники также коснулись подготовки встречи по вопросам информационных и коммуникационных технологий, которая пройдет 4 октября в Ереване.