Սեւծովյան տնտեսական համագործակցության կազմակերպության նախագահության շրջանակներում սեպտեմբերի 26-ին Նյու–Յորքում տեղի է ունեցել ՍՏԾՀ անդամ երկրների արտգործնախարարների ոչ պաշտոնական հանդիպումը, որը վարել է կազմակերպությունը նախագահող Հայաստանի ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը։
ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, թե հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Տարածաշրջանային տնտեսական համագործակցության զարգացման նպատակով՝ Սեւծովյան տնտեսական համագործակցության տնտեսական նոր օրակարգի 2013-2015թթ. Գործողությունների ծրագրի իրականացմանը, կազմակերպության արդյունավետության եւ տեսանելիության բարձրացմանը, Հայաստանի նախագահության շրջանակներում կազմակերպվող միջոցառումներին առնչվող հարցեր։
Հանդիպման մասնակիցները անդրադարձել են նաեւ ս.թ. հոկտեմբերի 4-ին Երեւանում կայանալիք տեղեկատվական եւ հաղորդակցման տեխնոլոգիաների հարցերով բարձրաստիճան հանդիպման նախապատրաստական աշխատանքներին։

YEREVAN. – The informal meeting of the foreign ministers of member countries of the Organization of the Black Sea Economic Cooperation (BSEC) was held Thursday in New York City.
BSEC chairing country Armenia’s FM Edward Nalbandian moderated the event.
The discussants examined matters concerning the implementation of the BSEC 2013-2015 Action Plan, the raising of the organization’s effectiveness and visibility, and the events being organized along the lines of Armenia’s BSEC chairmanship, informs the Armenian MFA press service.
The participants in the talk also reflected on the preparations for the high-level meeting devoted to information and communication technologies, which will be convened on October 4 in Armenia’s capital city Yerevan.