Թայվանի մայրաքաղաքում միաժամանակ 86 զույգեր են ամուսնացել՝ զանգվածային պսակադրության արարողության ժամանակ: Այս արարողությունն անցկացվում է արդեն 207-րդ անգամ: Հանուն հրաշալի արարողության՝ ոմանք հագնվել են դասական արեւմտյան ոճով, ոմանք՝ իրենց էթնիկ խմբի ավանդականհագուստերով: Այս մասին հաղորդում է NTDTV.ru-ն:
Թայվանում զանգվածային ամուսնությունները գնալով ավելի մասշտաբային բնույթ են կրում: Այս միջոցառմանը մասնակցել է նաեւ Թայբեյի քաղաքապետը՝ որպես հանդիսատես: Նախորդ նմանատիպ միջոցառման ժամանակ պսակադրվել էր 376 զույգ:

Сразу 86 пар связали себя узами брака в столице Тайваня в ходе массовой церемонии бракосочетания. Подобное мероприятие власти Тайбэя проводят уже в 207 раз. Ради знаменательного события некоторые оделись в классическом западном стиле, а некоторые – в традиционные китайские костюмы своей этнической группы, передает NTDTV.ru
Массовые свадьбы становятся все популярнее в Тайване на материковом Китае. Эту посетил, в том числе, и мэр Тайбэя, правда, в качестве зрителя.  В прошлом месяце организатором подобного мероприятия выступало Министерство национальной обороны Тайваня. В ходе той церемонии узами брака связали себя сразу 376 пар.