ԱՄՆ Միսսուրի նահանգի Քանզա-Սիթիի օդանավակայանում հարկադիր վայրէջք է կատարել American Airlines ավիաընկերության ինքնաթիռը: Վայրէջքի պատճառը ինքնաթիռում կասկածելի իրի հայտնաբերումն է եղել: Ինքնաթիռում, որն իրականացնում էր Սան Ֆրանցիսկո-Նյու Յորք չվերթը, գտնվել են 215 ուղեւորներ եւ անձնակազմի 9 անդամներ:
Հաջող վայրէջքից հետո օդանավը քարշակել են տերմինալից հեռու եւ տարհանել են ուղեւորներին: Միջադեպի հետեւանքով ոչ ոք չի տուժել: Խուզարկության ժամանակ ոստիկանությւոնը առարկա է գտել, որը նման է եղել էլեկտրոնային սարքավորման:
NBC հեռուստաալիքի տվյալներով, սկզբում իրավապահները կարծել են, թե դա ֆլեշ-կուտակիչ է, բայց հետո պարզվել է, որ այն կուտակիչի նմավող տեսախցիկ է:
Ներկայումս կասկածելի սարքի հետազոտումը շարունակվում է, ոստիկանները պետք է պարզեն, թե ինչպես է այն հայտնվել օդանավում:

В аэропорту города Канзас-Сити штата Миссури США совершил экстренную посадку самолет авиакомпании American Airlines. Причиной этого стало обнаружение подозрительного предмета на его борту. В самолете находились 215 пассажиров и девять членов экипажа, авиалайнер выполнял рейс из Сан-Франциско в Нью-Йорк.
После удачной посадки воздушное судно откатили как можно дальше от терминала аэропорта и благополучно эвакуировали пассажиров. Никто из них в результате инцидента не пострадал.
Во время обыска в салоне самолета полиция обнаружила предмет, похожий на электронный прибор. По информации телеканала NBC, вначале полиция приняла его за флеш-накопитель, но позже оказалось, что это фотокамера, замаскированная под флешку.
В настоящее время изучение подозрительного прибора продолжается. Полицейским предстоит выяснить, как он попал на борт самолета.