Կոլումբիայի նախագահ Խուան Մանուել Սանտոսը հայտարարել է, որ ցնցված է կանանց վրա ուժող ազդեցությամբ ծծմբաթթվային լուծույթի կիրառմամբ հարձակումների աճից:
Պետության ղեկավարը 10 հազար դոլարի պարգեւ է սահմանել այդ հարձակումների հեղինակների մասին տեղեկության համար:
Հաղորդվում է, որ մեկ շաբաթ առաջ Բոգոտայում անհայտ անձը 33-ամյա կնոջ դեմքին ծծմբաթթու էր լցրել: Հարձակումը կատարվել էր կնոջ տան մոտ, տուժածը ծանր այրվածքներ էր ստացել:
Ոստիկանությունը հանցագործության դրդապատճառ է դիտարկում խանդը, անձնական վրեժը կամ էլ հարեւանների հետ անհաշտ հարաբերությունները, հայտնում է BBC-ի ռուսական ծառայությունը:

Президент Колумбии Хуан Мануэль Сантос заявил, что шокирован растущим числом нападений на женщин с применением сильнодействующих кислот.
Глава государства объявил награду - почти 40 тысяч долларов - за информацию о тех, кто совершает такие злодеяния.
Сообщается, что неделю назад в столице Боготе неизвестный плеснул кислотой в лицо 33-летней женщине. Нападение произошло возле ее дома, потерпевшая получила тяжелые ожоги.
Полиция рассматривает в качестве мотивов преступления ревность, личную месть или неприязненные отношения с соседями, сообщает русская служба BBC.