Վարչապետի նշանակումը քաղաքական մեծամասնության մենաշնորհն է, կապրենք, կտեսնենք, թե ինչքանով Հովիկ Աբրահամյանը կարդարացնի իրեն: Նոր վարչապետի նշանակման մասին տեղեկությանն արձագանքեց ԱԺ ՀՅԴ խմբակցության քարտուղար Աղվան Վարդանյանը:
Հարցին` արդյոք Հովիկ Աբրահամյանը կարող է տնտեսությունը հանել ճգնաժամից եւ ինչքանով է ճիշտ նրա նշանակումը, Աղվան Վարդանյանը պատասխանեց. «Վարչապետի նշանակումը քաղաքական մեծամասնության մենաշնորհն է, կապրենք, կտեսնենք»:
Էդուարդ Շարմազանովի հայտարարությանը, թե իրենք պատրաստ են ՀՅԴ-ին նախարարի պաշտոն առաջարկել կառավարության կազմում, ՀՅԴ խմբակցության քարտուղարն արձագանքեց. «Բազմիցս ասել ենք, որ մենք քննարկում ենք ծրագրային հարցեր, կառավարության կազմ մտնելը կախված է նրանից` արդյոք իշխանությունները կհամաձայնվեն մեր ծրագրերի հետ, թե ոչ»:
Նշենք, որ այսօր ՀՀԿ գրասենյակում կայացել է Գործադիր մարմնի, ապա ՀՀԿ խորհրդի նիստ, որտեղ էլ հրապարակվել է նոր վարչապետի՝ Հովիկ Աբրահամյանի անունը: Վերջինս 20 օր ժամանակ ունի նոր կառավարության կազմը ներկայացնելու համար:

Назначение премьер-министра – монополия политического большинства. Оправдает ли себя Овик Абрамян на этой должности: поживем – увидим. Так отреагировал на сообщение о назначении нового премьер-министра секретарь парламентской фракции АРФ Дашнакцутюн Агван Варданян.
На вопрос, может ли Овик Абрамян вывести экономику страны из кризиса, и насколько правильно его назначение, Варданян ответил: «Назначение премьер-министра – монополия политического большинства. Поживем – увидим».
На заявление пресс-секретаря Республиканской партии Армении Эдуарда Шармазанова о том, что ПА готово предложить АРФ Дашнакцутюн министерский портфель в новом правительстве, Варданян ответил: «Мы не раз говорили, что обсуждаем программные вопросы, а вступление в правительство зависит от того, согласятся ли власти на наши программы или нет».
Отметим, что 13 апреля президент Армении Серж Саргсян предложил на пост премьер-министра кандидатуру спикера парламента Овика Абрамяна. Правительство будет сформировано в течение 20 дней после назначения премьера. Министров назначает президент по предложению премьера.