Գորլովկայի ոստիկանական բաժանմունքի գրոհի արդյունքում տասնյակից ավելի ուկրաինացի իրավապահներ են տուժել:
«Քաղաքային վարչության պետ Անդրեյ Կրիշչենկոն բազմաթիվ վնասվածքներով հիվանդանոց է տեղափոխվել: Եվս ավելի քան տաս մարդ վնասվածքներ է ստացել: Սակայն տվյալ պահին հայտնի չէ, թե որտեղ են նրանք: Գորլովկայի ԳՎ շենքում իրավապահներ չեն մնացել, նրանց բոլորին քշել են փողոց»,-ընդգծել են Գորլովկային իրավապահները, փոխանցում է ՈւՆՆ-ը:
Ուկրաինական պարբերականի տվյալներով՝ ցուցարարները, որոնք գրավել էին ոստիկանական վարչությունը, պահանջել էին իրավապահներին ծնկի իջեցնել ու լինչի դատաստանի ենթարկել նրանց:

В результате штурма Горловского горуправления милиции пострадали более десяти украинских правоохранителей.
«Глава горуправления Андрей Крищенко с многочисленными травмами госпитализирован. Еще более десяти правоохранителей получили травмы различной степени тяжести. Однако, где они на данный момент - неизвестно. В помещение Горловского ГУ МВД правоохранителей не осталось, всех выгнали на улицу», - отметили горловские правоохранители, сообщает УНН
По сообщению украинского издания, протестующие, которые захватили помещение горловского горуправления милиции, требовали поставить правоохранителей на колени и линчевать их.