Երեւանի «Հաղթանակ» զբոսայգում մայիսի 9-ին կայացել է  Անհայտ զինվորի շիրիմին ծաղիկներ դնելու հանդիսավոր արարողությունը։ NEWS.am-ի թղթակիցը փոխանցում է, որ Երկրորդ համաշխարհային պատերազմում հաղթանակի 69-րդ հոբելյանի առթիվ կազմակերպված միջոցառմանը  ներկա էին  վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը, կառավարության անդամներ, Երեւանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը, Հայաստանում հավատարմագրված դիվանագիտական առաքելությունների ներկայացուցիչներ, պատերազմի վետերաններ (ֆոտոռեպորտաժ
Հանդիսավոր արարողության ընթացքում նաեւ կայացել է ոչ մեծ շքերթ՝ հայ եւ ռուս զինծառայողների մասնակցությամբ։
Երկրորդ համաշխարհային պատերազմին մասնակցել էին Հայաստանից եւ սփյուռքից ավելի քան  100 հազար մարդ, այդ թվում՝ 10 հազար հայուհի, որոնցից  4 հազարը՝ Հայաստանից, 1600-ը՝ Լեռնային Ղարաբաղից, մնացածները խորհրդային այլ երկրներից ու սփյուռքից։

В Ереване в Парке Победы 9 мая состоялось торжественное возложение цветов к Вечному огню на могиле Неизвестного солдата (фоторепортаж).
Как передает корреспондент Новости Армении – NEWS.am, на мероприятии празднования 69-й годовщины победы в Великой Отечественной войне присутствовали премьер-министр Армении Овик Абрамян, члены Правительства, мэр Еревана Тарон Маркарян, представители дипломатических миссий, аккредитованных в Армении, ветераны Великой Отечественной войны.
В ходе торжественного мероприятия состоялся также небольшой парад при участии армянских и российских военнослужащих.
В Великой Отечественной войне приняли участие свыше полумиллиона армян из Армении, 100 тысяч армян из диаспоры и республик СССР – в том числе свыше 10 тысяч армянок, из них свыше 4 тысячи из Армении, около 1600 из Нагорного Карабаха, остальные из союзных республик и Диаспоры.