Տավուշի նոր մարզպետ է նշանակվել նախկին մաքսավոր Հովիկ Աբովյանը: Այս մասին, այսօր՝ մայիսի 15-ին,  կառավարության նիստում հայտարարել է վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը: Շնորհավորելով Աբովյանին, վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն ասել է. «Պարոն Աբովյան, կանգնեք թող ձեր բարձր հասակը կառավարության անդամները տեսնեն»:
Հովիկ Աբովյանը այդ պաշտոնում փոխարինել է Արմեն Ղուլարյանին, որը մազրպետի պաշտոնը զբաղեցնում էր 1999 թվականից:
Հովիկ Աբովյանը նախկինում հերթով զբաղեցրել է Վրաստանի հետ սահմանային երեք մաքսակետերի (Բավրա, Պրիվոլնոյո եւ Բագրատաշեն) պետերի պաշտոնները: Ավելի ուշ նա ընտրվել է ԱԺ պատգամավոր: Հովիկ Աբովյանը ՀՀԿ անդամ է:

Новым губернатором Тавушской области Армении назначен Овик Абовян. Об этом заявил на заседании Правительства Армении 15 мая премьер-министр Овик Абрамян. Он поздравил с назначением нового губернатора и пожелал ему успехов.
Овик Абовян сменил на этой должности Армена Гуларяна, занимавшего ее с 1999 года. Сам Абовян ранее попеременно занимал должности начальника всех трех таможенных пунктов Армении на границе с Грузией (в Бавре, Привольном и Баграташене), а позже был избран депутатом Национального Собрания Армении по одномандатной системе. Он является членом правящей Республиканской партии Армении.