Լոս Անջելեսի քաղաքային խորհուրդը ընդունել է առաջարկությունը, ըստ որի մոտ 490 մետր երկարության հրշեջ ռետինե խողովակ կնվիրի Ստեփանակերտի հրշեջ ծառայությանը: Այն կօգտագործվի հրշեջ մեքենայի վրա, որը Ստեփանակերտը նվեր կստանա Մոնթեբելոյի քաղաքային խորհրդի կողմից: Այս մասին գրում է «Asbarez»-ը:
Այս առաջարկի հեղինակը քաղաքային խորհրդի անդամ Փոլ Գեւորգյանն է, որը ընդգծել է բարեկամական հարաբերությունները Լոս Անջելեսի եւ Շուշիի միջեւ:
«Ես հույս ունեմ, որ այս ներդրումը կօգնի Ստեփանակերտի հրշեջ ծառայությանը: Մենք Ստեփանակերտի ժողովրդին ցանկանում ենք խաղաղություն եւ բարգավաճում»,-ասել է նա:

The Los Angeles City Council passed a motion approving a donation of a 1,600-foot (approx. 490-meter) fire hose, which will be used on a fire truck that is being donated to Stepanakert, the capital of the Nagorno-Karabakh Republic (NKR), by the Montebello City Council, Asbarez reported.
LA City Councilman Paul Krekorian has introduced the measure. The motion also emphasized the “friendship city” status Los Angeles shares with the city of Shushi in the NKR.
“I hope this contribution will help Stepanakert’s fire department. We wish the people of Stepanakert nothing but peace and prosperity in the days ahead,” Krekorian said, in particular.