Օգոստոսի 8-ի լույս 9-ի գիշերը՝ ժամը 04:20-ի սահմաններում, ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի հարավային /Հադրութի/ եւ հարավարեւելյան /Մարտունու/ ուղղություններով հակառակորդը հերթական անգամ ձեռնարկել է դիվերսիոն ներթափանցման փորձ:
ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, թե Պաշտպանության բանակի առաջապահ ստորաբաժանումները, ժամանակին հավաստանշելով ադրբեջանական բանակի հատուկ ջոկատայինների առաջխաղացումը, ձեռնարկել են կանխարգելիչ միջոցառումներ, ինչի արդյունքում հակառակորդը, կրելով կորուստներ, հետ է շպրտվել ելման դիրքեր:

STEPANAKERT. – Regular acts of sabotage by Azerbaijan has been prevent at the line of contact between the armed forces of Azerbaijan and Nagorno-Karabakh.
The reconnaissance attempts were prevented at around 4:20a.m. in the southern (Hadrut) and south-eastern directions (Martun), NKR Defense Army reported.
The advanced military units of the Defense Army detected movement of Azerbaijani special unit and took immediate measures to throw the adversary to the primary positions. Karabakh side has not suffered losses.