Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 3-ին ընդունել է Լիտվայի Հանրապետության Սեյմասի Արցախի Հանրապետության հետ բարեկամության խմբի անդամներին` խմբի նախագահ Դալիա Կուոդիտեի գլխավորությամբ:
Արցախի նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, թե հանդիպմանը քննարկվել են Արցախ-Լիտվա հարաբերություններին, ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորմանը եւ տարածաշրջանային զարգացումներին վերաբերող հարցեր:
Երկրի ղեկավարը Լիտվա-Արցախ բարեկամության խմբի ձեւավորումը քաղաքական եւ բարոյական կարեւոր իրադարձություն է համարել` այն դիտարկելով որպես անկեղծ բարեկամության ու միջազգային իրավունքի նորմերի հարգանքի վկայություն:
Հանդիպմանը ներկա էին ԼՂՀ արտգործնախարար Կարեն Միրզոյանը, Լիտվայի Հանրապետությունում ՀՀ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Արա Այվազյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

STEPANAKERT. – President of the Nagorno-Karabakh Republic Bako Sahakyan received the members of the Lithuanian Republic Seimas-Artsakh Republic parliamentary friendship group, led by the head of the group Dalia Kuodytė.
Issues related to the Artsakh-Lithuania relations, resolution of Azerbaijani-Karabakh conflict and regional develoments were discussed during the meeting.
President Sahakyan called important the formation of the Lithuania-Artsakh Parliamentary Friendship group from the political and moral viewpoints, considering it as a manifestation of sincere friendship and respect for the norms of the international law,NKR president's press service reported.
NKR foreign minister Karen Mirzoyan, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Armenia to Lithuania Ara Ayvazyan, and other officials were present at the meeting.