Ճապոնական ավտոարտադրող «Nissan»-ը ցուցահանդեսի ժամանակ նոր առեղծվածային մոդել կցուցադրի: Այդ մասին հաղորդում է «Direct Press»-ը:
Ինչպես նշում է աղբյուրը, անանուն կոնցեպտը կցուցադրեն հոկտեմբերի 28-ին Սան-Պաուլոյի ավտոսրահի շրջանակներում: Դատելով լուսանկարից՝ «Nissan»-ը փոքր ամենագնաց կցուցադրի: Աղբյուրն այլ մանրամասներ չի հաղորդում:
2012թ.-ին ճապոնացիները, ինչպես նշում է աղբյուրը, Բրազիլիայում ցուցադրել են «Extrem» մոդելը: Ընկերությունում այն ժամանակ համարեցին, որ մեքենաների նոր դաս են ստեղծել՝ քաղաքի մրցարշավային մեքենա: Սակայն «Nissan Micra»-ի հիման վրա ստեղծված «Extrem»-ն այդպես էլ չարտադրվեց: Հնարավոր է, սա բրազիլիական ցուցանմուշի երկու տարվա էվոլյուցիայի արդյունքն է:

Японский автопроизводитель Nissan покажет на выставке новую таинственную модель. Об этом сообщает Direct Press.
Как уточняет источник, безымянный концепт будет представлен 28 октября в рамках автосалона в Сан-Пауло, Бразилия. Судя по изображению, Nissan покажет публике небольшой кроссовер. Никакой другой информации о прототипе источник не сообщает.
В 2012 году японцы, как отмечат источник, продемонстрировали в Бразилии концепт Extrem. В компании тогда посчитали, что создали новый класс автомобилей – городской ралли-кар. До конвейера трехдверный Extrem, построенный на платформе Nissan Micra, так и не добрался. Возможно, новый концепт – это эволюционировавший бразильский экспонат двухлетней давности.