Թուրքիայի Քոջաելի նահանգային ոստիկանությունը Քոջաելիում եւ եւս 7 նահանգներում գյուլենական ոստիկանների դեմ նոյեմբերի 8-ի վաղ առավոտյան համաժամանակյա գործողություններ են սկսվել։
Թուրքական Sozcu պարբերականի փոխանցմամբ՝ Քոջաելիի նահանգային ոստիկանության կողմից գյուլենական ոստիկանների դեմ գործողության ժամանակ ձերբակալվել են 17 ոստիկաններ, որոնց մեջ նաեւ ոստիկանապետեր են եղել։
Նշենք, որ 2013-ի դեկտեմբերի 17-ին Թուրքիայի մի շարք վայրերում տեղի է ունեցել համաժամանակյա գործողություն, որը ստացել է «Մեծ կաշառք» անունը։ Գործողության ժամանակ ձերբակալվել եւ այնուհետ կալանավորվել են նախարարների որդիներ,գործարարներ եւ պաշտոնյաներ։
Ավելի ուշ հայտնի էր դարձել, որ «Մեծ կաշառք» գործողության հեղինակները հանդիսացել են Ֆեթուլահ Գյուլենի կողմնակիցները։

Областная полиция турецкой провинции Коджаэли утром 8 ноября провела одновременные операции против полицейских – сторонников Фетхуллаха Гюлена в этой и еще 7 других провинциях страны. Как пишет турецкое издание «Sozcu», в результате операций, проведенных областной полицией Коджаэли, было задержано 17 полицейских, среди которых были также начальники полиции.
Отметим, что 17 декабря 2013 года в ряде городов Турции прошла одновременная операция под названием «Крупная взятка», в результате которой были задержаны и арестованы сыновья министров, предприниматели и должностные лица. Позже стало известно, что авторами операции «Крупная взятка» были сторонники исламского деятеля Фетхуллаха Гюлена.