«Սիստեմա» բաժնետիրական ֆինանսական կորպորացիայի ղեկավար Վլադիմիր Եվտուշենկոն դեկտեմբերի 17-ին ազատ է արձակվել տնային կալանքից եւ մտադիր է առաջիկայում վերադառնալ աշխատանքի: Այս մասին հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը:
Գործակալության աղբյուրի համաձայն, քննիչները որոշում են ընդունել Վլադիմիր Եվտուշենկոյի խափանման միջոցը փոխելու մասին: Գործարարի փաստաբանը հաստատել է լուրը: «Քննիչը Եվտուշենկոյի խափանման միջոցը փոխել է ներկայանալու մասին պարտավորությամբ»,- ասել է փաստաբան Վլադիմիր Կոզինը:
«Սիստեմա»-ի մամուլի ծառայությունը, ինչպես նաեւ Ռուսաստանի Քննչական կոմիտեն դեռեւս չեն մեկնաբանում գործարարի ազատ արձակման մասին տեղեկությունը:

Руководитель АФК «Система» Владимир Евтушенков 17 декабря освобожден из-под домашнего ареста и намерен в ближайшее время вернуться к работе, сообщает ТАСС.
Согласно источникам агентства, следователи приняли решение об изменении меры пресечения Владимиру Евтушенкову, и с него взято обязательство о явке к следователю. Адвокат предпринимателя подтвердил сведение о его освобождении из-под домашнего ареста. «Следователь изменил Евтушенкову меру пресечения на обязательство о явке», - сказал адвокат Владимир Козин.
Пресс-служба «Системы» пока не комментирует информацию об освобождении бизнесмена. В Следственном комитете России также не комментируют это сообщение.