Սիեթլում (Վաշինգթոնի նահանգ) «Սաուսսենթր Մոլ» առեւտրի կենտրոնում հունվարի 26-ին անհայտ անձը կրակ է բացել: Այս մասին հաղորդում է KIRO հեռուստաալիքը:
Ականատեսների խոսքով՝ միջադեպը տեղի է ունեցել տեղի ժամանակով 17.30-ին, երբ գնորդները կրակոցի ձայներ են լսել եւ խուճապի մատնված սկսել են փախչել:
Միաժամանակ իրավապահները հայտնում են, որ կրակոցները հնչել են առեւտրի կենտրոնի անմիջապես կողքը, հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը:
Հեռուստաալիքի տեղեկատվությամբ, մեկ մարդ վնասվածք է ստացել եւ տեղափոխվել հիվանդանոց: Այլ մանրամասներ դեռ չկան:

Неизвестный в понедельник открыл стрельбу в торговом центре «Саусцентр молл» в городе Сиэтл (штат Вашингтон). Об этом сообщил телеканал KIRO.
По словам очевидцев, инцидент произошел в 17:30 по местному времени (04:30 мск), когда покупатели услышали выстрелы и бросились в панике бежать.
Между тем органы правопорядка сообщают, что выстрелы были произведены в непосредственной близости от здания, передает ТАСС
По информации телеканала, один человек поручил ранения и доставлен в больницу. Другие подробности пока не приводятся.