ԱՄՆ նախագահ Բարաք Օբաման նկարահանվել է Obamacare անունը ստացած Healthcare պետական ապահովագրության համակարգի տեսահոլովակում։ Հոլովակը տեղադրվել է BuzzFeed կայքում։
«Բաներ, որ անում է յուրաքանչյուրը, սակայն թաքցնում է դա» անունը կրող հոլովակում ամերկացի նախագահը հայելու առաջ ծամածռում է դեմքը, սելֆի է անում շտատիվի միջոցով, երեւակայան բասկետբոլ է խաղում եւ նկարում իր կնոջ՝ Միշել Օբամայի պատկերը, գրում է Gazeta-ն։
Հոլովակում երեում է նաեւ Օբամայի օգնականը, որը աշխատանքի պատրաստվելիս իրեն նման կերպ է պահում։ Հոլովակի վերջում հայտնվում է բժշկական ապահովագրության կայքի հղումը՝ HealthCare.gov։

Президент США Барак Обама снялся в видеорекламе системы государственного страхования Healthcare, получившей в народе название Obamacare. Видео было размещено на портале BuzzFeed.
Ролик озаглавлен как «Вещи, которые делает каждый, но скрывает это». На протяжении видео американский лидер корчит гримасы перед зеркалом, делает селфи с помощью штатива, играет в воображаемый баскетбол и рисует портрет своей жены Мишель, передает Gazeta.
Вперемешку с изображением дня Обамы в ролике показывается как схожим образом ведет себя его помощник, собираясь на работу. В конце видео приводится ссылка на сайт медицинского страхования HealthCare.gov.