Ռուս գյուղացու նկատմամբ, որը Նովոսիբիրսկի Կույբիշեւսկի շրջանի «Սբերբանկ»-ի գրասենյակի մոտ գոմաղբ էր դատարկել, վարչական վարույթ է կազմվել: Ցուցարարին կարող են տուգանել 10-20 հազար ռուբլով:
Բանկի գրասենյակի առաջ գոմաղբ թափած գյուղացու ձերբակալության մասին հայտնի էր դարձել փետրվարի 13-ին: Ավելի ուշ նա հայտարարել էր, որ իրեն ազատ են արձակել ոստիկանական բաժանմունքից: Ըստ նրա, միայնակ ցույց կարելի է իրականացնել ժամը 07:00-ից մինչեւ 20:00-ն ընկած հատվածում, իսկ ինքն իր ակցիան շուտ է սկսել: Նա նաեւ հավելել է, որ գործը, ամենայն հավանականությամբ, կավարտվի տուգանքով:
Հիշեցնենք, որ ռուս գյուղացին փետրվարի 13-ին սայլով գոմաղբը դատարկել էր «Սբերբանկ»-ի գրասենյակի առջեւ: Գոմաղբի վրա նա նաեւ տեղադրել էր «Ո´չ վարկային ստրկությանը» եւ «Դրամատերերը ազգի թշնամիներն են» գրությամբ ցուցապաստառներ: Իր այս քայլով գյուղացին ցանկանում էր մարել իր վարկի մի մասը:
Սակայն բանկում գյուղացու գործողությունները որակել են որպես խուլիգանություն եւ վիրավորանք: Ի պատասխան բանկի աշխատակիցները որոշել են միջոցառում իրականացնել փետրվարի 14-ին՝ Բոլոր սիրահարների օրվա կապակցությամբ քաղաքի բնակիչներին ծաղիկներ նվիրելով:

На новосибирского фермера, выгрузившего телегу с навозом у офиса Сбербанка в Куйбышевском районе Новосибирской области, составлен административный протокол. Пикетчику грозит штраф от 10 до 20 тысяч рублей.
О задержании пикетчика, который выгрузил телегу c навозом возле офиса Сбербанка, стало известно 13 февраля. Позже сибиряк сообщил, что его выпустили из отделения полиции. По его словам, нарушение заключается в проведении одиночного пикета, который можно организовывать с 7:00 до 20:00. Однако сибиряк начал «навозный бунт» у офиса банка раньше. Он добавил, что, скорее всего, дело закончится штрафом.
Новосибирский фермер привез на телеге кучу навоза и вывалил ее перед зданием Сбербанка в Куйбышеве утром 13 февраля. Навоз он дополнил плакатами: «Долой кредитное рабство!» и «Банкиры — враги народа!». Своей протестной акцией куйбышевский фермер планировал погасить часть своего кредита перед банком.
Российский фермер вывалил перед Сбербанком телегу навоза
В свою очередь, в Сбербанке действия фермера посчитали хулиганскими и оскорбительными. В ответ сотрудники отделения решили провести в День всех влюбленных, 14 февраля, праздничное мероприятие — дарить цветы жителям города.