Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը փետրվարի 16-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Գագիկ Մինասյանին եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Հակոբ Հակոբյանին:
Արցախի նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, թե հանդիպմանը քննարկվել են ֆինանսաբյուջետային եւ սոցիալական ոլորտներին վերաբերող մի շարք հարցեր:
Երկուստեք կարեւորվել է նման հանդիպումների անցկացումը՝ առկա խնդիրներն ավելի խորը պատկերացնելու եւ լուծման հնարավոր տարբերակներ մշակելու տեսանկյունից:
Հանդիպմանը մասնակցում էին ԼՂՀ ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արպատ Ավանեսյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян принял председателя постоянной комиссии по финансово-кредитным и бюджетным вопросам Национального собрания Республики Армения Гагика Минасяна и председателя постоянной комиссии по социальным вопросам Акопа Акопяна.
Как сообщает пресс-служба главы карабахского государства, на встрече был обсужден ряд вопросов, касающихся финансово-бюджетной и социальной сфер.
Обе стороны отметили важность проведения подобных встреч с точки зрения более глубокого представления существующих проблем и разработки возможных вариантов их решения.
Во встрече приняли участие председатель постоянной комиссии по финансово-кредитным и бюджетным вопросам НС НКР Арпат Аванесян, другие должностные лица.