Beeline-ը մասնակցեց Զբաղվածության պետական ծառայության կողմից կազմակերպված աշխատանքի ամենամյա տոնավաճառին։ Աշխատանքի տոնավաճառի այցելուներին եւ աշխատանք փնտրողներին Հայաստանում Beeline-ի Աշխատակազմի համալրման բաժնի աշխատակիցները ներկայացրեցին «3-րդ սերունդ» ստաժավորման ծրագիրն, ինչպես նաեւ աշխատատեղերի լայն ընտրության հնարավորություն` սկսած տեխնոլոգիական, վարչական եւ ֆինանսական գործառույթներից, վերջացրած հաճախորդների սպասարկումով՝ թե՛ մասնավոր ու թե՛ կորպորատիվ հատվածներում։
«Մենք աշխատում ենք շատ դինամիկ եւ մշտապես զարգացող շուկայում, որտեղ ծառայությունները, ապրանքները եւ տեխնոլոգիաները փոխվում են շատ արագ։ Հանդիսանալով խոշորագույն գործատուներից մեկը Հայաստանում՝ մենք մշտապես մասնակցում ենք նման միջոցառումների եւ փորձում մեր ընկերության կազմում ներգրավել նոր գաղափարներով հարուստ եւ բազմակողմանի զարգացած երիտասարդների, ովքեր հետաքրքրված են ժամանակակից տեխնոլոգիաներով։ Beeline-ը շարունակում է օգնել երիտասարդներին փոխել իրենց կյանքը դեպի ավելի լավը՝ ընձեռելով հնարավորություն երկրի առաջատար օպերատորի օրինակով ուսումնասիրել խոշոր ընկերության աշխատանքը, անցնել զարգացման հետաքրքիր ճանապարհ եւ նույնիսկ դուրս գալ միջազգային ասպարեզ», - նշեց Հայաստանում Beeline-ի Գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։
«Նախեւառաջ ցանկանում եմ շնորհակալություն հայտնել տոնավաճառի կազմակերպիչներին, ովքեր այն անցկացնում են հանրապետական մակարդակով: Մենք պարբերաբար եւ մեծ ուրախությամբ մասնակցում ենք նմանատիպ միջոցառումներին, այցելում տարբեր Բուհ-եր եւ տաղանդավոր ուսանողներին հրավիրում «3-րդ սերունդ» ստաժավորման ծրագրին: Այսօր մենք փորձում ենք գտնել տաղանդավոր մասնագետների եւ ուսանողների, ովքեր կհամալրեն «3-րդ սերունդ» ծրագիրը, որն արդեն 8 տարի շարունակ իրագործվում է ընկերության կողմից, եւ որի շնոհիվ ավելի քան 90 փորձնակ անցել է պրակտիկա, իսկ նրանց կեսն ընկերությունում հիմնական աշխատանքի է անցել», - նշեց Հայաստանում Beeline-ի Մարդկային ռեսուրսների կառավարման եւ կազմակերպական զարգացման տնօրեն Մարինե Գալստյանը։
Նշենք, որ «3-րդ սերունդ» ստաժավորման ծրագիրը մեկնարկել է 2008թ.-ին: Այդ ընթացքում 76 ուսանող անցել են արտադրական պրակտիկա, որոնցից 37-ը դարձել են Beeline–ի աշխատակից: Beeline–ի «3-րդ սերունդ» ստաժավորման ծրագրին կարող են մասնակցել բարձր կուրսի ուսանողները՝ սկսած 3-րդ կուրսից: Ստաժավորման ծրագրին մասնակցելու համար հայտերն ընդունվում են ամեն տարի ապրիլից մինչեւ մայիսի 30–ը: Ուսանողները կարող են լրացնել համապատասխան հայտ ընկերության www.beeline.am կայքում։
Հավելենք նաեւ, որ 2014 թվականի ընթացքում Beeline-ը մասնակցել է չորս խոշոր աշխատանքային տոնավաճառի՝ մասնավորապես Հայաստանի պետական տնտեսագիտական եւ Հայաստանի Ֆրանսիական համալսարաններում, ամենամյա DigiTec Expo տեխնոլոգիական ցուցահանդեսի շրջանակում, ինչպես նաեւ «Լույս» հիմնադրամի կողմից Դիլիջանում կազմակերպված տոնավաճառին:

Beeline принял участие в ежегодной ярмарке вакансий, организованной Государственной Службой Занятости. Сотрудники кадрового ведомства Beeline представили посетителям ярмарки программы стажировки «3-е поколение», а также широкий выбор вакантных рабочих мест. В частности, это позиции в технологической, административной и финансовой сферах, а также должности в службах по обслуживанию клиентов и отделах продаж в массовом и бизнес сегменте. Об этом Новости Армении-NEWS.am сообщили в пресс-службе компании.
«Мы работаем на динамическом и постоянно развивающемся рынке, где услуги продукция и технологии сменяют друг друга очень быстро. Являясь одним из крупнейших работодателей в Армении, мы постоянно участвуем в подобных мероприятиях и стремимся обогатить компанию разносторонне развитыми людьми, богатой новыми идеями молодежью, интересующейся развитием современных технологий. Beeline продолжает помогать молодежи изменить свою жизнь к лучшему; на примере лидирующего оператора ознакомиться с работой крупной компании, пройти интересный путь развития и, даже, выйти на международный уровень», - отметил генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
«В первую очередь хочу выразить благодарность организаторам ярмарки, которые проводят ее на государственном уровне. Мы регулярно и с большой радостью участвуем в подобных мероприятиях, посещаем с ярмарками ВУЗы страны и приглашаем талантливых студентов принять участие в нашей программе стажировки «3-поколение». Сегодня и здесь мы надеемся найти талантливых специалистов и студентов, которые пополнят ряды участников 3-его поколения. Программы, которая, уже 8-ой год успешно реализуется в компании и, благодаря которой, 90 стажеров прошли практику, а на постоянную работу в Beeline устроилось более 50% из них», - сказала директор по организационному развитию и работе с персоналом Beeline в Армении Марине Галстян.
Отметим, что в течение 2014 года Beeline уже принял участие в четырех крупных ярмарках вакансий: в Армянском Государственном Экономическом Университете, во Французском Университете Армении, в рамках ежегодной технологической выставки Digitec Expo, а также на ярмарке вакансий, организованной фондом «Луйс» в Дилижане. По итогам ярмарок было получено около 200 резюме. Соискатели, наиболее соответствующие ожиданиям Beeline, приглашаются на участие в конкурсах и собеседованиях.
Отметим, что программа стажировки «3-е поколение» стартовала в 2008 году, и за это время практику в компании прошли 76 студентов, 37 из которых стали сотрудниками Beeline. Принять участие в программе стажировки Beeline могут студенты старших курсов из ведущих ВУЗов страны. Набор стажеров в программу «3-е поколение» проходит ежегодно с апреля по май. Студентам нужно заполнить соответствующую заявку на сайте компании www.beeline.am