Իրաքի էլ Ֆալուջ քաղաքի (Անբարի նահանգ) հյուսիսում պայթյունի հետեւանքով առնվազն 40 ոստիկան է զոհվել: Այս մասին հաղորդում է Al Jazeera-ն:
Ըստ լրատվամիջոցի, մահապարտի կողմից իրականացված ահաբեկչության հետեւանքով զոհվել է Իրաքի անվտանգության ուժերի առնվազն 42 զինծառայող, հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը:
Իրաքի բանակը Անբարի նահանգում մասշտաբային գործողություն է իրականացնում «Իսլամական պետություն» իսլամիստական խմբավորման գրոհայինների դեմ, որի տարածքի մոտ 80 տոկոսը դեռեւս գտնվում է գրոհայինների վերահսկողության տակ:
Գլխավոր հարվածն ուղղված է Ռամադի քաղաքի վրա, որը Իրաքի կառավարական ուժերը թողել են նախորդ ամսվա կեսերին:

Не менее 40 иракских полицейских погибли в результате взрыва, произошедшего на севере города Эль-Фаллуджа (провинция Анбар), примерно в 60 км от столицы страны - Багдада. Об этом сообщил канал Al Jazeera.
По его данным, в результате теракта, совершенного смертником, погибли по меньшей мере 42 военнослужащих иракских сил безопасности, передает ТАСС.
Иракская армия проводит масштабную операцию против боевиков террористической группировки «Исламское государство» (ИГ) в провинции Анбар, 80% территории которой до сих пор находится под контролем экстремистов.
Главный удар войск направлен на город Рамади, оставленный иракскими правительственными силами в середине прошлого месяца. В это же время боевики ИГ оказывают сопротивление по всей провинции, атакуя полицейские посты и скопления представителей сил безопасности.