ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ցավակցական հեռագիր է հղել Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության նախագահ Սի Ծինփինին՝ Չինաստանի Խուբեյ նահանգում՝ Յանցզի գետում, մարդատար նավի խորտակման կապակցությամբ, որը բազմաթիվ մարդկային զոհերի պատճառ է դարձել:
«Հայաստանի ժողովրդի եւ անձամբ իմ անունից խորին ցավակցություն եմ հայտնում Ձեզ եւ Չինաստանի բարեկամ ժողովրդին:
Կիսելով Ձեր վիշտը` մաղթում եմ զոհվածների ընտանիքներին եւ Չինաստանի ժողովրդին տոկունություն եւ ոգու արիություն։
Վստահ եմ, որ ՉԺՀ կառավարության ձեռնարկած ջանքերը կնպաստեն փրկելու հնարավորինս շատ մարդկային կյանքեր»,-ասված է ՀՀ նախագահի ցավակցական հեռագրում:

YEREVAN. - The President of Armenia, Serzh Sargsyan, on Wednesday sent condolences to President Xi Jinping of the People’s Republic of China (PRC).
Sargsyan extended his condolences in connection with the sinking of a Chinese cruise ship, and which claimed many human lives.
“I, sharing your grief, wish perseverance and bravery of the spirit to families of the victims and the people of China.
“I am confident that the efforts by the Government of the PRC will contribute to saving as many human lives as possible,” the Armenian President’s message specifically runs.