Ամուսնու կողմից ծանր հրազենային վնասվածք ստացած ծննդկանի վիճակը կայուն ծանր է, բայց առկա է դրական դինամիկա: Այս մասին NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Երեւանի Պերինատոլոգիայի, մանկաբարձության եւ գինեկոլոգիայի կենտրոնի ղեկավար Ռազմիկ Աբրահամյանը:
Նա նշեց, որ նման պայմաններում վիճակի չվատանալը արդեն իսկ դրական է: Ռազմիկ Աբրահամյանի խոսքով՝ իրենք ամեն ինչ անում են, որպեսզի մայրը ու որդին շարունակեն ապրել, տարբեր մասնագետներ են հետազոտում նրանց: Երկուսն էլ առայժմ գտնվում են Վերակենդանացման բաժանմունքում: «Վիճակի վատացում չկա, դա արդեն իսկ լավ է, գիտակցություն ունի, հասկանում է, ցույց է տալիս, բայց արհեստական շնչառության տակ է, այս ընթացքում ինչքան արհեստական թթվածին տանք, այնքան լավ, ամեն ինչ անելու ենք, որ իրենք ապրեն»,-ասաց բժիշկը:
Մեզ հաջողվեց պարզել, որ նրանք ապրում են Դավիթաշենում, կինը՝ 27-ամյա Միլենա Ա.-ն ծննդաբերել է 8 ամսականում: Ամուսինը՝ 33-ամյա Հայկ Վ.-ն գալով հիվանդանոց տեսել էր զոքանչին եւ հարազատներին այնտեղ, ապա նրանց ուղարկել էր բուլկի գնելու եւ կրակել կնոջ պարանոցին: Ամուսինը տեղում մահացել էր, կնոջը վիրահատել են, վիճակը ծայրահեղ ծանր է, լույս աշխարհ եկած բալիկը լավ է:

YEREVAN. – Even though the woman—who had just delivered a baby but had sustained a severe gunshot wound from her husband—is in stable but critical condition, there is a positive trend.
Director of the Republican Institute of Reproductive Health, Perinatology, Obstetrics and Gynecology, in Armenia’s capital city Yerevan, Razmik Abrahamyan, told the aforesaid to Armenian News-NEWS.am. He also noted that it is already a good thing that the woman’s health has not deteriorated under such conditions.
In Abrahamyan’s words, they are doing everything so that the mother and her newborn son continue to live. He added that both are in the intensive care unit.
“She is conscious, she understands, shows, but she is under artificial respiration,” said the physician. “We will do everything so that they live.”
A tragic event occurred Tuesday at the Republican Institute of Reproductive Health, Perinatology, Obstetrics and Gynecology. A man had come to the hospital, shot his wife who had given birth recently, and killed himself.
We managed to find out that they live in Yerevan. The woman is Milena A., 27, and her husband, Hayk V., 33, had shot the woman in the neck and then committed suicide. He died on the spot, whereas the woman underwent surgery. Her newborn baby is doing fine.