«Նաիրիտ» գործարանի աշխատակիցները չեն վստահում իշխանություններին։ Այս մասին հուլիսի 16-ին կայացած Կառավարության նիստում հայտարարել է ՀՀ Ազգային անվտանգության ծառայության պետ Գորիկ Հակոբյանը։
«Գործարանի մոտ մոտավորապես 500 մարդ է հավաքվել։ Դա քիչ չէ։ Մարդիկ անհանգստանում են, որովետեւ մտածում են, որ որոշներին կվճարեն, իսկ մյուսների համար գումարը չի հերիքի։ Այդ պատճառով էլ ուզում են պարտքը միանգամից ստանալ։ Իշխանությունների նկատմամբ վստահություն չկա»,- ասել է Հակոբյանը։
Գործարանի աշխատակիցների հետ վերջերս կայացած հանդիպման ժամանակ համաձայնություն էր ձեռք բերվել մարել աշխատավարձերի պարտքը, որը կազմում է 5 մլրդ 310 մլն դրամ։ Էներգետիկայի եւ բնական պաշարների նախարար Երվանդ Զախարյանը նիստի ժամանակ հայտնել էր, որ վճարման գործընթացը կարող է տեւել 10-15 օր։

YEREVAN. – Nairit chemical plant employees do not trust the government, head of National Security Service Gorik Hakobyan said during the hearings.
“Around 500 people gathered near the plant yesterday. People are worried, they think only some of them will get salary. They do not trust the government, and this is the reason they need guarantees,” he said.
The Minister of Energy and Natural Resources, Yervand Zakharyan, had recently met with a group of former employees of Nairit. He had told them there was a discussion with the President and the Prime Minister on the Nairit issue, and upon the President’s instruction, the wage debts shall be paid by no later than Wednesday, July 15.