Վրացական եւ ադրբեջանական լրատվամիջոցները համերաշխորեն տարածել են անհեթեթ, իրականությանը չհամապատասխանող տեղեկատվությունը, թե իբր Հայաստանի եւ Վրաստանի սահմանը «տեղափոխվել է»:
Սկզբնաղբյուրը, որը վկայակոչում է apsny.ge կայքը, «Ռուսթավի-2» հեռուստաալիքն է, որը հաղորդել է, որ «հայ սահմանապահները յուրացրել են 10-15 հեկտար»: Ապատեղեկատվությունը անմիջապես վերցրել են ադրբեջանական լրատվամիջոցները:
Սակայն այսօր նույն apsny.ge-ն հրապարակել է Վրաստանի սահմանապահ ոստիկանության հերքումը, որը նշում է, որ հայ սահմանապահների կողմից սահմանի տեղաշարժի մասին տեղեկատվությունը չի համապատասխանում իրականությանը:
«Հուլիսի 18-ին լրատվամիջոցների տարածած տեղեկատվությունն այն մասին, որ հայ-վրացական պետական սահմանը տեղափոխվել է Մառնեուլիի մունիցիպալիտետի Տակազենդ գյուղ, չի համապատասխանում իրականությանը: Նշված գյուղից երկու կմ հեռավորության վրա գտնվում է Վրաստանի ՆԳՆ սահմանապահ ոստիկանության 3-րդ վարչության թիվ 5 սահմանապահ սեկտորը (Սադախլո), որը սահմանապահ ռեժիմ է իրականացնում նույն հատվածում, առանց սահամանգծի փոփոխությունների»,-ասված է Վրաստանի սահմանապահ ոստիկանության հայտարարությունում:

Грузинские и азербайджанские СМИ дружно растиражировали нелепую, не соответствующую действительности информацию о якобы «переносе» границы Грузии и Армении.
Первоисточником, на который ссылается apsny.ge, стал телеканал «Рустави 2». Так, грузинские СМИ «сообщили», что «армянские пограничники присвоили 10-15 гектаров». Дезинформацию с восторгом подхватили азербайджанские СМИ.
Однако сегодня все тот же apsny.ge опубликовал опровержение Пограничной полиции Грузии, которая утверждает, что информация о переносе армянскими пограничниками границы вглубь территории Грузии не соответствует действительности. «Распространенная 18 июля в СМИ информация о том, что грузино-армянская государственная граница была перенесена в село Таказенд Марнеульского муниципалитета, не соответствует действительности. В двух километрах от указанного села находится пограничный сектор №5 (Садахло) Третьего управления пограничной полиции МВД Грузии. который осуществляет пограничный режим на том же участке без изменения линии», - говорится в заявлении пограничной полиции Грузии.