Ամուսնու կողմից ծանր հրազենային վնասվածք ստացած ծննդկանը դեռ ռեաբիլիտացիայի կարիք ունի: Այս մասին NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Երեւանի Պերինատոլոգիայի, մանկաբարձության եւ գինեկոլոգիայի կենտրոնի ղեկավար Ռազմիկ Աբրահամյանը:
Նա նշեց, որ կինը գտնվում է Նեյրովիրաբուժության բաժանմունքում, վիճակը բավարար է, բայց դեռ դուրս գրման ժամկետ չեն կարող նշել: «Դեռ գլխացավեր ունի, ռեաբիլիտացիա է անհրաժեշտ: Երեխան գտնվում է մեզ մոտ, վիճակը լավ է»,-ասաց բժիշկը:
Մեր տեղեկություններով՝ ծննդկանին արդեն մի քանի անգամ հարցաքննել են: Դեպքից հետո երկու ընտանիքների միջեւ խնդիրներ կան, հարաբերությունները շատ լարված են:
Մեզ հաջողվեց պարզել, որ նրանք ապրում են Դավիթաշենում, կինը՝ 27-ամյա Միլենա Ա.-ն ծննդաբերել է 8 ամսականում: Ամուսինը՝ 33-ամյա Հայկ Վ.-ն գալով հիվանդանոց տեսել էր զոքանչին եւ հարազատներին այնտեղ, ապա նրանց ուղարկել էր բուլկի գնելու եւ կրակել կնոջ պարանոցին: Ամուսինը տեղում մահացել էր, կնոջը վիրահատել են, վիճակը օրեր շարունակ ծայրահեղ ծանր է, լույս աշխարհ եկած բալիկի մոտ եւս խնդիրներ կային:

Director of the Republican Institute of Reproductive Health, Perinatology, Obstetrics and Gynecology, in Armenia’s capital city Yerevan, Razmik Abrahamyan, told the aforesaid to Armenian News-NEWS.am.
Abrahamyan noted that the women is in the Department of Neurosurgery, she is in satisfactory condition, but it is yet unknown when she will be discharged from hospital.
“She still has headaches,” said the physician. “The child is with us[, too], [and] doing well.”
We have learned that the woman has been questioned several times.
A tragic event had occurred on June 30 at the Republican Institute of Reproductive Health, Perinatology, Obstetrics and Gynecology. A man had come to the hospital, shot his wife who had given birth recently, and killed himself.
We managed to find out that they live in Yerevan. The woman is Milena A., 27, and her husband, Hayk V., 33, had shot the woman in the neck and then committed suicide. He died on the spot, whereas the woman underwent surgery. The child she delivered also had health concerns.