Երկու ոստիկանների սպանության մեջ կասկածվող երեք հոգի է ձերբակալվել Շանլըուրֆա նահանգի  Ջենլանպինար քաղաքում՝ հաղորդում է Anadolu գործակալությունը;
Նախօրեին Ջենլանպինարում երկու գնդակահարված ոստիկաններ են հայտնաբերվել իրենց տներում:  Նրանց սպանության պատասխանատվությունն իրենց վրա է վերցրելԹուրքիայում արգելված Քրդական աշխատավորական կուսակցությունը, որն այդ գործողություններն անվանել է վրեժ Սուրուչում տեղի ունեցած ահաբեկչության համար, քանի որ սպանված ահաբեկիչները իբր թե մասնակից են եղել ԻՊ-ի հանցագործությանը՝ հաղորդում է ՌԻԱ Նովոստին:
Ինչպես հաղորդում է գործակալությունը՝ չորեքշաբթի քաղաքի մի քանի հասցեներով ստուգումներ են իրականացվել, երեք մարդ կալանավորվել է: Ոստիկանությունն ուսումնասիրում է ստուգման ընթացքում առգրավված փաստաթղթերը, որոնք կարող են վկայել հանցագործության իրականացման մասին:

Три человека, подозреваемые в причастности к убийству двух полицейских в городе Джейланпынар провинции Шанлыурфа на юго-востоке Турции, задержаны в четверг, сообщает агентство Anadolu.
Накануне в Джейланпынаре двое полицейских были найдены застреленными в своих домах. Ответственность за их убийство взяла на себя запрещенная в Турции Рабочая партия Курдистана (РПК), которая назвала это в размещенном на своем сайте заявлении «возмездием» за теракт в Суруче, так как убитые полицейских якобы были причастны к сотрудничеству с ИГ, передает РИА Новости
Как сообщает агентство, в Джейланпынаре в четверг по нескольким адресам были проведены обыски, три человека задержаны. Полиция изучает изъятые в ходе обысков документы, которые могут указывать на причастность задержанных к РПК и убийству полицейских.