Հուլիսի 23-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն ընդունել է աշխատանքային այցով Հայաստանի Հանրապետությունում գտնվող ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Նիկոլայ Բորդյուժային:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ՀԱՊԿ շրջանակներում ռազմական համագործակցության ընթացիկ խնդիրներն ու առաջիկա անելիքները: Հատուկ ուշադրություն է դարձվել կազմակերպության շրջանակներում անցկացվելիք «Փոխգործակցություն» եւ «Անքակտելի եղբայրություն» զորավարժությունների անցկացման հարցերին: ՀՀ պաշտպանության նախարարը ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարին ծանոթացրել է Հայաստանում վերջինիս հյուրընկալման հետ կապված կազմակերպչական աշխատանքների ընթացքին:
Կողմերն անդրադարձ են կատարել նաեւ ՀԱՊԿ պատասխանատվության գոտում եւ մասնավորապես Հարավային Կովկասում տիրող անվտանգային միջավայրին եւ հնարավոր զարգացումներին:

YEREVAN. - Armenia’s Defense Minister Seyran Ohanyan today received Secretary General of Collective Security Treaty Organization (CSTO) Nikolay Bordyuzha, who is in Armenia on a working trip.
Issues on military cooperation in the framework of CSTO, including plans on future cooperation were discussed during the meeting. The interlocutors paid attention to the issues on holding the military exercises “Cooperation” and “Unbreakable Brotherhood.” Ohanyan introduced to Boryuzha the issues on receiving the delegation of the organization.
The sides also discussed the security situation in the CSTO’s zone of responsibility, specifically in the South Caucasus, as well as the possible processes.