Հուլիսի 23-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն ընդունել է աշխատանքային այցով Հայաստանի Հանրապետությունում գտնվող ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Նիկոլայ Բորդյուժային:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ՀԱՊԿ շրջանակներում ռազմական համագործակցության ընթացիկ խնդիրներն ու առաջիկա անելիքները: Հատուկ ուշադրություն է դարձվել կազմակերպության շրջանակներում անցկացվելիք «Փոխգործակցություն» եւ «Անքակտելի եղբայրություն» զորավարժությունների անցկացման հարցերին: ՀՀ պաշտպանության նախարարը ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարին ծանոթացրել է Հայաստանում վերջինիս հյուրընկալման հետ կապված կազմակերպչական աշխատանքների ընթացքին:
Կողմերն անդրադարձ են կատարել նաեւ ՀԱՊԿ պատասխանատվության գոտում եւ մասնավորապես Հարավային Կովկասում տիրող անվտանգային միջավայրին եւ հնարավոր զարգացումներին:

23 июля министр обороны Армении Сейран Оганян принял генсека Организации Договора о коллективной безопасности Николая Бордюжу, находящегося в Армении с рабочим визитом.
На встрече обсуждались вопросы военного сотрудничества в рамках ОДКБ, в том числе планы по взаимодействию в будущем. Стороны обратили внимание на вопросы проведения учений «Взаимодействие» и «Нерушимое братство». Министр обороны Армении познакомил генсека ОДКБ с вопросами по приему делегации Организации.
Стороны обсудили ситуацию безопасности в зоне ответственности ОДКБ, в особенности на Южном Кавказе, а также возможные процессы.