Մոտ 150 դոլարի տուգանք է սպառնում չինական Չունցինա քաղաքի բնակչուհուն, որը լարված ժամին ավտոբուսով երթեւեկելիս իր շանը նստարանին է դրել եւ խանդոտ պաշտպանել է այլ ուղեւորներից, հաղորդում է Lenta.ru-ն` վկայակոչելով  South China Morning Post-ին:
Վրդովված ականատեսների խոսքով, կինը հրաժարվել է գրկել կենդանուն եւ թույլ չի տվել, որ այլ ուղեւորներ նստեն նրա տեղը… Իր պահվածքը նա բացատրել է նրանով, որ իր սիրելիի համար առանձին տոմս է գնել:
Քաղաքում արգելված է ընտանի կենդանիներին հասարակական փոխադրամիջոցներով տեղափոխելը:
Տրանսպորտային ընկերության ներկայացուցիչը, որին պատկանում է ավտոբուսը, հայտարարել է, որ օրինախախտ կինը իր շանը տեղափոխել է փակ պայուսակում:

Почти 150 долларов штрафа грозит жительнице китайского Чунцина, которая во время автобусной поездки в час пик посадила свою собаку на сиденье и ревностно охраняла ее от других пассажиров, сообщает Lenta.ru со ссылкой на South China Morning Post.
По словам возмущенных свидетелей, женщина отказалась взять животное на руки и не позволила другим пассажирам сесть на занятое питомцем место. Она мотивировала свой поступок тем, что купила для своего любимца отдельный билет.
В городе запрещено перевозить домашних животных в общественном транспорте.
Представитель транспортной компании, которой принадлежит автобус, заявил, что нарушительница пронесла собаку в закрытой на молнию сумке.