Կառավարությունից այսօր՝ սեպտեմբերի 7-ին, վաղ առավոտյան, գլխի շրջանում հրազենային վնասվածքով Թիվ 1 համալսարանական հիվանդանոց տեղափոխված Լյուդվիգ Հովհաննիսյանի վիրահատությունը բարեհաջող է անցել: Այս մասին NEWS.am-ի թղթակցին ասաց հիվանդանոցի գլխավոր բժիշկ Կարեն Սահակյանը:
«Լյուդվիգ Հովհաննիսյանը տեղափոխվել է վերակենդանացման բաժանմունք, միացված է արհեստական շնչառության ապարատին: Վիճակը ծանր է»,- ասաց գլխավոր բժիշկը:
Հիշեցնենք, որ հրազենային վնասվածք ստացած 32-ամյա Լյուդվիգ Հովհաննիսյանը ԱԱԾ՝ պետական օբյեկտների պահպանության վարչության աշխատակից է: Նախնական տվյալներով՝ տղամարդն ինքնասպանության փորձ է կատարել:

YEREVAN. – The surgery of Lyudvig Hovhannisyan, who was taken from the Government of Armenia Building to the No. 1 University Hospital in capital city Yerevan on Monday morning, was a success.
Hospital Chief Physician Karen Sahakyan told the above-said to Armenian News-NEWS.am.
“Lyudvig Hovhannisyan has been moved to the intensive care unit; he is hooked up to an artificial respiration apparatus,” added Sahakyan. “He is in critical condition.”
Hovhannisyan, 32, who had sustained a gunshot wound to his head, is an officer of the Department of Protection of State Facilities of Armenia.