Սանկտ Պետերբուրգում Դատաբժշկական փորձաքննության գրասենյակի փորձագետ քրեագետները սկսել են Եգիպտոսում կործանված ռուսական օդանավի զոհերի մարմինների ուսումնասիրման աշխատանքները։ Այս մասին հայտնում է «Ֆոնատկա» կայքը։
Նշվում է, որ փորձագետները ավարտին կհասցնեն բոլոր անհրաժեշտ միջոցառումները, ինչից հետո մարմինները կուղարկվեն դիահերձարան, որտեղ առաջիկա ժամերի ընթացքում տեղի կունենա հարազատների կողմից զոհերի ինքնության հաստատման ընթացակարգը։
Ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, որ ՌԴ ԱԻՆ ԻԼ-76 օդանավը Ռուսաստան է տեղափոխել ավիաաղետի 144 զոհերի մարմինները։
Հիշեցնենք, որ Շարմ էլ Շեյխ-Սանկտ Պետերբուրգ չվերթն իրականացնող «Կոգալիմավիա» ընկերության (MetroJet) Airbus-321 օդանավը Եգիպտոսից դուրս է եկել Երեւանի ժամանակով ժամը 07։51-ին եւ թռիչքից 23 րոպե անց անհետացել ռադարների էկրաններից։ Օդանավում եղել է 217 ուղեւոր եւ անձնակազմի 7 անդամ։ Նրանցից ոչ ոք ողջ չի մնացել։

Эксперты-криминалисты Бюро судебно-медицинской экспертизы в Санкт-Петербурге начали работу с останками погибших при крушении российского лайнера в Египте, пишет «Фонтанка.ру»
Как отмечается, эксперты проведут все необходимые следственные мероприятия, после чего тела будут направлены в морг на Шафировском, где в ближайшие часы будет начата процедура опознания погибших родственниками.
Ранее сообщалось, что самолет Ил-76 МЧС России, перевозивший тела жертв авиакатастрофы А321, прибыл в аэропорт Пулково-2 в Санкт-Петербурге. По словам сотрудников пресс-службы МЧС, самолет доставил в Санкт-Петербург тела 144 жертв крушения.
Вылетевший утром 31 октября из Шарм-эль-Шейха в Санкт-Петербург Airbus A321 авиакомпании «Когалымавиа» потерпел крушение на Синайском полуострове Египта, находившиеся на борту 217 пассажиров и семеро членов экипажа погибли.