Հայ Հեղափոխական դաշնակցությունն այսօր՝ նոյեմբերի 2-ին, բացելու է Սահմանադրական փոփոխությունների հանրաքվեի քարոզարշավի հիմնադրամը։ Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ԱԺ ՀՅԴ խմբակցության քարտուղար Աղվան Վարդանյանը՝ անդրադառնալով իրենց քաղաքական ուժի քարոզարշավին, որն արդեն մեկնարկել է։
«Մենք մոտ հարյուր շտաբներ ենք բացելու մարզերում։ Երեկ բոլոր մարզային շտաբների ղեկավարների հետ հանդիպում ենք ունեցել մայրաքաղաքում, իսկ այնուհետեւ արդեն երեւանյան շտաբների ղեկավարների հետ։ Մենք նախատեսում ենք երեք-չորս հանդիպումներ մարզերում։ Այդ հանդիպումները սկսելու են հենց առաջիկա շաբաթ-կիրակի օրերին»,- ասաց Աղվան Վարդանյանը։
ՀՅԴ-ն ստեղծել է հինգ քարոզչական խումբ, որոնք ղեկավարելու են Արմեն Ռուստամյանը, Արծվիկ Մինասյանը, Լեւոն Մկրտչյանը, Արսեն Համբարձումյանը եւ Աղվան Վարդանյանը։ Վերջինիս խոսքով՝ սպասվում են հանդիպումներ նաեւ մայրաքաղաքում ոչ միայն դահլիճային ձեւաչափով, այլ մասնագիտական խմբերի հետ։
Նշենք, որ ՀՅԴ-ն կողմ է Սահմանադրական փոփոխություններին եւ քարոզելու է քաղաքացիներին՝ կողմ քվեարկել հանրաքվեին։

АРФ Дашнакцутюн 2 ноября откроет фонд агиткампании референдума по конституционным реформам. Об этом на встрече с журналистами 2 ноября заявил секретарь парламентской фракции АРФД Агван Варданян.
«Мы откроем около 100 штабов в областях. Вчера в Ереване мы встречались со всеми руководителями областных штабов. Затем была встреча с главами ереванских штабов. Мы планируем проведение 3 – 4 встреч в каждой области. Эти встречи начнутся в ближайшие выходные», - сказал Варданян.
АРФД создала 5 агитационных групп, которыми будут руководить Армен Рустамян, Арцвик Минасян, Левон Мкртчян, Арсен Амбарцумян, Агван Варданян.
Напомним, что АРФ Дашнакцутюн выступает за конституционные реформы. Референдум по проекту конституционных реформ пройдет 6 декабря.