Ըստ ճշտված տեղեկությունների՝ Հարավային Սուդանում ԱՆ-12 բեռնատար օդանավի կործանումից զոհվել է 39 մարդ, այդ թվում՝ անձնակազմի 6 անդամ եւ 21 տեղաբնակ։ Այս մասին «ՌԻԱ Նովոստի»-ն տեղեկանում է ՌԴ ուժային կառույցներից՝ նշելով, որ օդաչուն ռուսաստանցի է եղել։
Օդանավը վայր է ընկել թռիչքից անմիջապես հետո եւ վնասելով բնակելի շինություններ՝  ընկել է Նեղոս գետը։ Այդ պատճառով զոհերի թվում ոչ միայն ուղեւորներն են ու անձնակազմի անդամները, այլ նաեւ երկրի վրա գտնվող մարդիկ։
Ինչպես ավելի վաղ հայտնել էր Հարավային Սուդանի նախագահի ներկայացուցիչ Աթենի Վեք Աթենին, ԱՆ-12-ում եղել է 18 մարդ, այդ թվում ՀՀ  5 քաղաքացի եւ մեկ ռուսաստանցի։ Վթարից փրկվել է 3 մարդ, նրանք բոլորը Հարավային Սուդանի քաղաքացիներ են։ Օդանավը պատկանում էր Allied Services Limited տեղական ավիաընկերությանը։

По уточненным данным, жертвами падения грузового самолета Ан-12 на деревню в Южном Судане стали 39 человек, в том числе шесть членов экипажа и 21 местный житель. Об этом РИА Новости сообщил источник в силовых структурах РФ, уточнив, что штурманом был россиянин.
Самолет упал почти сразу после взлета, при падении он задел проезжую часть, жилые постройки, а затем упал в Нил, поэтому среди жертв не только экипаж и пассажиры самолета, но и люди на земле.
Как ранее сообщил представитель президента Южного Судана Атени Век Атени, на борту Ан-12 было 18 человек, в том числе россиянин и пять граждан Армении. Три человека выжили, все они являются гражданами Южного Судана. Представитель президента страны также подтвердил, что самолет принадлежал местной авиакомпании Allied Services Limited.