Սահմանադրական փոփոխություններին «Ոչ» ասողներն ազդում են երկրի քաղաքական կայունացման վրա։ Այս մասին այսօր՝ նոյեմբերի 12-ին, ՀՀԿ ԳՄ նիստից առաջ լրագրողների հետ զրույցում ասաց կառավարության աշխատակազմի ղեկավար-նախարար Դավիթ Հարությունյանը։
Դավիթ Հարությունյանը նշեց, որ տարածաշրջանի եւ աշխարհի այն երկրները, որոնք իրենց կառավարման հիմք ընդունել են կիսանախագահական քաղաքական համակարգը, ավարտել են կամ գունավոր հեղափոխություններով, կամ էլ այնպիսի իշխանություններ ձեւավորելով, որն այլեւս այլընտրանք չունի:
«Հայաստանը չպետք է գնա այդ ճանապարհով, դրա համար էլ դրա համար էլ նախաձեռնվել են սահմանադրական փոփոխությունները»,- ասաց նա:

Те, кто говорит «Нет» конституционным реформам в Армении, влияют на политическую стабилизацию страны. Об этом перед заседанием Исполнительного органа правящей Республиканской партии Армении заявил министр-руководитель аппарата Правительства Давид Арутюнян.
По его словам, в тех странах региона и мира, в основе правления которых легла полуоткрытая политическая система, или произошли цветные революции, или же сформировалась власть, которой больше нет альтернативы. «Армения не должна пойти этим путем. Именно поэтому были инициированы конституционные реформы», - добавил Давид Арутюнян.
Напомним, что 6 декабря в Армении предусмотрен референдум по конституционным реформам. Согласно проекту конституционных реформ, в стране будет установлена парламентская форма правления.