Այսօր ժամանակն է ներդրումներ անել պաշտպանության ոլորտում: ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ, Եվրոպական պաշտպանական գործակալության համաժողովի ժամանակ այս մասին հայտարարել է ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղար Յենս Ստոլտենբերգը:
«Անցել է ժամանակը, երբ խաղաղությունն ակնհայտ էր: Այսօր ժամանակն է ավելի շատ ներդրում կատարել պաշտպանության ոլորտում: ԵՄ-ն եւ ՆԱՏՕ-ն պետք է համատեղ աշխատեն, քանի որ ՆԱՏՕ-ն ներկայացնում է ռազմական հնարավորությունները, Եվրամիությունը՝ տնտեսական եւ արդյունաբերական»,- նշեց Ստոլտենբերգը:
Նրա խոսքով, այն, ինչ ներկայում տեղի է ունենում, մահմեդական աշխարհի եւ Արեւմուտքի պատերազմ չէ, այլ ծայրահեղականների եւ նրանց, ովքեր հավատում են համընդհանուր արժեքներին:

Сегодня пришло время инвестировать в оборону. Об этом заявил генсек НАТО Йенс Столтенберг на конференции Европейского оборонного агентства.
«Время, когда мир был очевиден, ушло. Сегодня пришло время больше инвестировать в оборону. ЕС и НАТО должны работать вместе, поскольку НАТО представляет военные возможности, а Евросоюз - экономические и промышленные», - отметил Столтенберг.
По его словам, то, что происходит сегодня – это не война мусульманского мира и Запада, а война экстремистов и тех, кто верит в универсальные ценности, сообщает ТАСС