ՀՅԴ-ն սահմանադրական հանրաքվեի քարոզարշավի շրջանակներում ՀՀ 4 մարզերում անցկացրել է 11 հանդիպում, որոնց ներկա են եղել մոտ 2000 քաղաքացի։ Այս մասին նոյեմբերի 17-ին կայացած մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասել է ՀՅԴ խորհրդարանական խմբակցության քարտուղար Աղվան Վարդանյանը՝ անդրադառնալով սահմանադրական փոփոխությունների օգտին քարոզարշավի աջակցությանը։
Նրա խոսքով՝ անցյալ շաբաթ ՀՅԴ-ն Կոտայքի մարզում 5 հանդիպում է անցկացրել, 3-ը՝ Արարատի մարզում եւ մեկական հանդիպում՝ Արագածոտնի եւ Արմավիրի մարզերում։ «Առաջիկա հանգստյան օրերին մենք նախատեսում ենք այցելել եւս 2 մարզ, իսկ եկող շաբաթ-կիրակի՝ մնացած 4 մարզերը»,- ասել է Աղվան Վարդանյանը։

В проведенных АРФ Дашнакцутюн 11 встречах в 4 областях Армении участвовали около 2000 граждан республики. Об этом заявил на пресс-конференции 17 ноября секретарь парламентской фракции АРФ Дашнакцутюн Агван Варданян, коснувшись агиткампании в поддержку проведения конституционных реформ.
На прошлой неделе, по его словам, АРФД организовала 5 встреч в Котайкской области, 3 встречи в Араратской области, по одной встрече в Арагацотнской и Армавирской областях. «Вчера мы провели еще одну встречу в Армавирской области. В предстоящие выходные мы предусматриваем посетить две области, а в следующие субботу и воскресенье – остальные 4 области», - добавил Агван Варданян.