Սահմանադրական փոփոխությունների դեմ պայքարող «Նոր Հայաստան» հանրային փրկության ճակատի հերթական երթը այսօր դեկտեմբերի 4-ին կրկին ավարտվեց մեկնարկի վայրում՝ Ազատության հրապարակում: (ֆոտոռեպորտաժ)
NEWS.am-ի թղթակիցը հաղորդում է, որ ցուցարարներն անցան Մոսկովյան, Աբովյան, Թումանյան փողոցներով ու հասան Ազատության հրապարակ: Երթն անցավ առանց լուրջ միջադեպերի:
Երթի մասնակիցների հետ քայլում էին «Ընդդիմության միասնական շտաբի» ղեկավար Ժիրայր Սեֆիլյանի, «Ժառանգություն» կուսակցության առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանի գլխավորությամբ: Երթին մասնակցում էին նաեւ Հիմնադիր խորհրդարանի անդամներ, , «Ժառանգության» անդամներ Զարուհի Փոստանջյանը, Արմեն Մարտիրոսյանը:
Վաղը՝ սահմանադրական փոփոխությունների հանրաքվեից մեկ օր առաջ լռության օրը, «Նոր Հայաստանը» հանրահավաք չի անի: Ազատության հրապարակում կհնչի երաժշտություն, իսկ երեկոյան կլինի լուռ երթ:

YEREVAN. - Today’s march of the “New Armenia” movement again ended where it had started, namely Yerevan’s Liberty Square. (photos)
The protestors walked across Yerevan’s Moskovian, Abovyan and Tumanyan streets, reaching the Liberty Square, as reported by Armenian News – NEWS.am correspondent. No serious incidents occurred.
The march was led by the head of the “United Opposition Headquarters” Jirayr Sefilian and leader of opposition “Heritage” party Raffi Hovannisian. “Founding Parliament” radical opposition group, as well as “Heritage” party members Zaruhi Postanjyan and Armen Martirosyan also took part in the march.
The march will be silent tomorrow, considering the pre-election silence prior to the voting. Music will be played in the Liberty Square, and a silent march will be held in the evening.