Վլադիմիր Պուտինի անձնական կյանքը խոսակցության առարկա չէ: Այս մասին մամուլի ասուլիսի ժամանակ նշել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը՝ պատասխանելով լրագրողների հարցին, թե երբ է Ռուսաստանը տեսնելու նոր առաջին տիկնորը, հաղորդում է «ՌԻԱ նովոստին»:
«Ես չեմ պատրաստվում խախտել ավանդույթները եւ խոսել նախագահի անձնական կյանքի մասին: Մենք դա չենք արել եւ չենք անելու»,-պատասխանել է Պեսկովն այն հարցին, թե արդյոք Պուտինը անձնական կյանքը կարգավորելու պլաններ ունի՝ կապված իր նախկին կնոջ ամուսնության մասին լրատվամիջոցների տեղեկությունների հետ:
Ավելի վաղ լրատվամիջոցներում տեղեկություն էր հայտնվել, որ ՌԴ նախագահի նախկին կինը՝ Լյուդմիլան, ամուսնացել է: Պուտինը ժամանակին պատասխանելով հարցին, թե երբ երկիրը կտեսնի նոր առաջին տիկնոջը, պատասխանել էր, որ սկզբում պետք է ամուսնացնի նախկին կնոջը, հետո միայն մտածի իր մասին:

Личная жизнь Владимира Путина не является предметом для разговоров. Об этом заявил пресс-секретарь президента Дмитрий Песков, отвечая на вопрос журналистов о том, когда Россия увидит новую первую леди, передает РИА Новости.
«Я не собираюсь нарушать традиций — начинать говорить о личной жизни президента. Мы этого не делали и не будем делать впредь», — ответил Песков журналистам на вопрос, есть ли планы у Путина устроить свою личную жизнь в связи с информацией в СМИ о замужестве бывшей супруги.
Ранее в СМИ появились сообщения о том, что бывшая супруга главы государства Людмила якобы вышла замуж. Путин в свое время, отвечая на вопрос, когда Россия увидит новую первую леди, сказал, что сначала должен выдать замуж бывшую жену, а потом подумать о себе.