Հայկական ընկերությունները կշահեն իրենց արտահանումը ապահովագրելուց։ Այս մասին փետրվարի 12-ին լրագրողներին ասել է Հայաստանի հայրենական արտադրողների միության նախագահ Վազգեն Սաֆարյանը։
Միությունը նման խորհուրդ է տալիս իր բոլոր անդամներին։ Դա կվերացնի Հայաստանի համար արդիական լոգիստիկ դժվարությունների կապակցությամբ մտահոգությունը, հատկապես որ տհաճ նախադեպեր ժամանակ առ ժամանակ լինում են եւ գործնական շրջանակներում այդ մասին հիշում են։
«Բացի այդ, Արտահանման ապահովագրական գործակալությունը պետական կազմակերպություն է։ Իսկ դա նշանակում է, որ նրա ձայն ավելի  մեծ կշիռ կունենա, եթե մաքսային ծառայության կամ ներկրող երկրի այլ պետական մարմնի հետ հարցեր լուծելու կարիք լինի»,- ասել է Սաֆարյանը։

Армянские компании выиграют от страхования своего экспорта. Об этом заявил журналистам 12 февраля председатель Союза отечественных товаропроизводителей Армении Вазген Сафарян.
Такую рекомендацию Союз дают всем своим членам: это снимает беспокойство о сложностях логистики (актуальных для Армении) – тем более, что неприятные прецеденты (запрет на импорт или порча товара при проволочках с проверками) время от времени случаются и в деловых кругах остаются на слуху.
«Кроме того, Агентство по страхованию экспорта – государственная организация. А значит, её голос станет более весомым, если понадобится решать вопросы с таможней, санитарным надзором или другими госорганами страны-импортёра», - добавил Сафарян.