Որեւէ մեկը չպետք է սպասելիքներ ունենա, որ Հանրապետության նախագահ Սերժ Սարգսյանը դուրս կգա քաղաքականությունից: Այս մասին, այսօր՝ փետրվարի 15-ին, լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ նշել է ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության քարտուղար Գագիկ Մելիքյանը:
«Որեւէ մեկը հայտարարե՞լ է, որ Սերժ Սարգսյանը դուրս է գալու քաղաքականությունից: Նման սպասելիքներ որեւէ մեկը չպետք է ունենա»,- ասել է Մելիքյանը` պատասխանելով հարցին, թե փետրվարի 12-ին նախագահի ելույթը նշանակում է, որ վերջինը չի պատրաստվում 2018թ.-ին հեռանալ:
Հիշեցնենք, որ փետրվարի 12-ին Հանրապետության նախագահ Սերժ Սարգսյանը հանդիպել էր բարձրաստիճան պաշտոնյաների, տարբեր կուսակցությունների ներկայացուցիչների հետ: Իր ելույթում Սերժ Սարգսյանն անդրադարձել էր երկրի ներքաղաքական եւ արտաքին քաղաքական կյանքին:

Никто не должен ожидать того, что президент Армении Серж Саргсян уйдет из политики. С таким заявлением на встрече с журналистами 15 февраля выступил секретарь парламентской фракции правящей Республиканской партии Армении Гагик Меликян.
«Кто-либо заявлял о том, что Серж Саргсян уйдет из политики? Не должно быть никаких подобных ожиданий», - подчеркнул Меликян, отвечая на вопрос о том, можно ли после выступления Саргсяна 12 февраля предположить, что президент не собирается покидать политическую арену в 2018 году.
Напомним, что 12 февраля президент Армении Серж Саргсян встретился с должностными лицами, представителями разных партий. В своем выступлении он говорил о внутренней и внешней политике.