Ստեփանակերտը Արցախի այցեքարտն է արտաքին աշխարհի համար: Այս մասին այսօր՝ փետրվարի 15-ին, Ստեփանակերտի քաղաքապետարանի 2015թ. աշխատանքների ամփոփմանը նվիրված նիստի ժամանակ նշել է Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը:
ԼՂՀ նախագահի մամուլի գրասենյակից NEWS.am-ին հայտնյում են, որ համապատասխան զեկույցներով հանդես են եկել քաղաքապետ Սուրեն Գրիգորյանը եւ քաղաքապետարանի տարբեր ստորաբաժանումների պատասխանատուներ:
Իր խոսքում Նախագահ Սահակյանը նշել է, որ կատարված աշխատանքների ծավալը եւ այն դրական տեղաշարժերը, որոնք նկատվում են քաղաքային տնտեսության անխափան աշխատանքն ապահովող տարբեր կառույցների եւ ստորաբաժանումների գործունեության մեջ, արժանի են համապատասխան գնահատականի:
Երկրի ղեկավարն ընդգծել է, որ պետությունը հատուկ ուշադրություն է դարձնում մայրաքաղաքի զարգացմանը: Բակո Սահակյանը նաեւ կանգ է առել քաղաքում առկա խնդիրների վրա, տվել համապատասխան հանձնարարականներ դրանց լուծման ուղղությամբ:

STEPANAKERT. – President of the Nagorno-Karabakh Republic (NKR/Artsakh), Bako Sahakyan, on Monday attended the NKR capital city Stepanakert Municipality meeting on summing up  the activities carried out in 2015.
Central Information Department of the Office of the NKR President informed Armenian News-NEWS.am that Mayor Suren Grigoryan and persons in charge in various Municipality departments delivered corresponding reports.
In his remarks, President Sahakyan noted that the amount of work carried out and the positive developments that are evident in the activities of a variety of organizations and departments ensuring the uninterrupted work of the municipal economy deserved an appropriate evaluation.
Also, he underlined that the development of Artsakh’s capital city is at the focus of the state, and added that Stepanakert is NKR’s “business card” to the world.
In addition, Bako Sahakyan touched upon the existing challenges in the city, and gave instructions toward addressing them in proper manner.