Ստեփանակերտը Արցախի այցեքարտն է արտաքին աշխարհի համար: Այս մասին այսօր՝ փետրվարի 15-ին, Ստեփանակերտի քաղաքապետարանի 2015թ. աշխատանքների ամփոփմանը նվիրված նիստի ժամանակ նշել է Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը:
ԼՂՀ նախագահի մամուլի գրասենյակից NEWS.am-ին հայտնյում են, որ համապատասխան զեկույցներով հանդես են եկել քաղաքապետ Սուրեն Գրիգորյանը եւ քաղաքապետարանի տարբեր ստորաբաժանումների պատասխանատուներ:
Իր խոսքում Նախագահ Սահակյանը նշել է, որ կատարված աշխատանքների ծավալը եւ այն դրական տեղաշարժերը, որոնք նկատվում են քաղաքային տնտեսության անխափան աշխատանքն ապահովող տարբեր կառույցների եւ ստորաբաժանումների գործունեության մեջ, արժանի են համապատասխան գնահատականի:
Երկրի ղեկավարն ընդգծել է, որ պետությունը հատուկ ուշադրություն է դարձնում մայրաքաղաքի զարգացմանը: Բակո Սահակյանը նաեւ կանգ է առել քաղաքում առկա խնդիրների վրա, տվել համապատասխան հանձնարարականներ դրանց լուծման ուղղությամբ:

Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян 15 февраля принял участие в заседании по подведению итогов деятельности мэрии Степанакерта в 2015 году.
Как сообщает пресс-служба главы карабахского государства, с соответствующими докладами выступили мэр Сурен Григорян и ответственные сотрудники различных подразделений мэрии.
В своем выступлении Президент Саакян отметил, что объем проведенных работ и положительные сдвиги в деятельности разных структур и подразделений, обеспечивающих бесперебойное функционирование городского хозяйства, достойны соответствующей оценки.
Глава государства подчеркнул, что власти уделяют особое внимание развитию столицы, добавив, что Степанакерт является визитной карточкой государства для внешнего мира.
Бако Саакян коснулся также существующих в городе проблем и дал соответствующие поручения по их решению.