Ճարտարապետության ազգային թանգարան-ինստիտուտի տնօրեն է նշանակվել Անուշ Տեր-Մինասյանին:
Քաղաքաշինության նախարարության մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ նոր տնօրենին այսօր՝ փետրվարի 16-ին, ինստիտուտի աշխատակազմին է ներկայացրել  փոխնախարար Արամ Բադալյանը:
Արամ Բադալյանը շնորհակալություն է հայտնել թանգարանի հիմնադիր տնօրեն Աշոտ Գրիգորյանին՝ կառույցի հիմնադրման եւ կայացման գործում ունեցած մեծ ավանդի համար, վստահություն հայտնելով, որ նա հետայսու իր փորձառությամբ եւ գիտելիքներով կաջակցի թանգարանի նոր ղեկավարին եւ համակազմին:
Թանգարանի նորանշանակ տնօրեն Անուշ Տեր-Մինասյանն իր հերթին վստահեցրել է, որ ճարտարապետության թանգարանն իր համար հարազատ վայր է եւ ստանձնելով ճարտարապետության թանգարան-ինստիտուտի տնօրենի պաշտոնը, աշխատելու է համագործակցաբար՝ հենվելով նախորդ շրջանի փորձի վրա:
Ի դեպ, ՀՀ քաղաքաշինության նախարարության ՊՈԱԿ հանդիսացող երկու՝ Ճարտարապետության ազգային եւ Ալ. Թամանյանի անվան թանգարան-ինստիտուտները առաջիկայում կմիավորվեն, արդյունքում ձեւավորելով «Ալեքսանդր Թամանյանի անվան ճարտարապետության ազգային թանգարան-ինստիտուտը»:
Այդ կերպ թանգարանային ոչ բավարար պայմաններ ունեցող երկու հաստատությունները միավորելով հնարավոր կլինի ստեղծել մեկ թանգարան, որը կունենա եւ մշտական ցուցադրություն եւ միաժամանակ ցուցահանդեսներ, սեմինարներ եւ մասնագիտական վարպետաց դասեր կազմակերպելու դահլիճ, ի հավելումն՝ ֆոնդերի պայմանները կբարելավվեն:

Директором национального музея-института архитектуры назначена Ануш Тер-Минасян.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе Министерства градостроительства, 16-ого февраля, замминистра Арам Бадалян представил нового директора сотрудникам института. Арам Бадалян поблагодарил директора музея Ашота Григоряна за большой вклад в развитие музея, становление института, выразив уверенность в том, что он и в дальнейшем будет помогать своим опытом и знаниями новому главе музея и его сотрудникам.
Новоназначенный директор музея Ануш Тер-Минасян, в свою очередь заверила, что музей архитектуры для нее родное место и, вступая в должность директора музея-института архитектуры, будет работать во взаимодействии, опираясь на опыт предыдущего руководителя.
Отметим, что национальной музей-институт архитектуры и музей имени Таманяна, которые являются ГНКО Министерства градостроительства Армении, в дальнейшем объединятся в «Музей-институт национальной архитектуры имени Александра Таманяна».
Таким образом, объединив эти два учреждения, не имеющие соответствующих условий для музея, будет возможно создать один музей с постоянной экспозицией, проводить одновременные выставки, семинары и мастер-классы, кроме того, условия фондов будут улучшены.