Հայաստանի Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը սեպտեմբերի 17-ին ընդունել է ՀՀ-ում Ուկրաինայի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ալեքսանդր Բոժկոյին` դեսպանական առաքելության ավարտի կապակցությամբ:
ԱԺ մամուլի ծառայությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ ԱԺ նախագահը նշել է, որ դրանք ունեն զարգացման լավ հեռանկարներ քաղաքական, տնտեսական, մշակութային եւ այլ ոլորտներում. կողմերի միջեւ ստորագրվել են ավելի քան 60 միջպետական, միջկառավարական ու միջգերատեսչական պայմանագրեր ու համաձայնագրեր:
Դեսպան Բոժկոն նշել է, որ իր պաշտոնավարության 5 տարիների ընթացքում Հայաստանը զարգացման զգալի հաջողություններ է գրանցել տարբեր ոլորտներում: Բարձր գնահատելով երկկողմ հարաբերությունների ներկա մակարդակը, պարոն Բոժկոն համոզմունք է հայտնել, որ համագործակցության մեծ ներուժ կա, մասնավորապես միջխորհրդարանական հարաբերություններում: Նա տեղեկացրել է, որ առաջիկա տարիներին Կիեւի պետական համալսարանում իր նախաձեռնությամբ կստեղծվի հայագիտության ամբիոն:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է եղել Ուկրաինայի Գերագույն Ռադայի նախագահ Վլադիմիր Լիտվինի հնարավոր այցին Հայաստան, որը կնպաստի երկու երկրների խորհրդարանների փոխգործակցության զարգացմանը:

On September 17, Speaker of Armenian National Assembly Hovik Abrahamyan met Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Ukraine to Armenia Alexander Bozhko, whos completing his diplomatic mission in Armenia.
Abrahamyan stressed that the Armenia-Ukraine relations have great potential to develop in all fields. According to him, over 60 interstate, intergovernmental and interagency agreements and treaties are signed between the two states, the RA NA press service informed NEWS.am.
In his turn, Mr. Ambassador said that Armenia achieved significantly in many spheres during his 5-year activities in the country. The diplomat highly appreciated the bilateral relations and expressed confidence the states have considerable potential to develop. Alexander Boazhko informed Abrahamyan of his intention to open an Armenian studies centre at Kiev University.