Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի կինը՝ Էմինե Էրդողանը մի միջոցառման ժամանակ անդրադարձել է Թուրքիայում առկա ազգային խնդիրներին։
Թուրքական Haber.sol-ի փոխանցմամբ՝ Թուրքիայի նախագահի կինը՝ Էմինե Էրդողանը Աթաշեհիրի շրջանի Sheraton հյուրանոցում կազմակերպված միջոցառման ժամանակ քաղաքական ելույթով է հանդես եկել, ինչը զարմացրել է ներկաներին։
«Տարածաշրջանում այսքան խնդիրների հետ պայքարող Թուրքիան «հզոր» կամքով ձիգ կանգնած է։ Այս երկրում ստատուս քվոների դեմ պատերազմի մեջ մտանք ու որպեզ ազգ հաղթեցինք։ Ներկայում համաշխարհային ուժերը ցանկանում ենք մեր հողերի վրա իրենց նպատակներն առաջ տանել»,-ասել է Էմինե Էրդողանը՝ ասելով, թե չի կարծում, որ Թուրքիայում Հայկական կամ քրդական հարց գոյություն ունի։

Wife of Turkish President Recep Tayyip Erdoğan, Emine, spoke about the national problems of Turkey during one event.
To the surprise of those gathered, Emine Erdoğan made a political address in Sheraton hotel in Istanbul's Ataşehir district, Haber.sol reports.
''Turkey, which is struggling against so many conflicts in the region, is adamant. The world powers want to advance their objectives on our lands,'' Emine Erdoğan stated.  According to her, there is no Armenian or Kurdish question in Turkey.