Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի կինը՝ Էմինե Էրդողանը մի միջոցառման ժամանակ անդրադարձել է Թուրքիայում առկա ազգային խնդիրներին։
Թուրքական Haber.sol-ի փոխանցմամբ՝ Թուրքիայի նախագահի կինը՝ Էմինե Էրդողանը Աթաշեհիրի շրջանի Sheraton հյուրանոցում կազմակերպված միջոցառման ժամանակ քաղաքական ելույթով է հանդես եկել, ինչը զարմացրել է ներկաներին։
«Տարածաշրջանում այսքան խնդիրների հետ պայքարող Թուրքիան «հզոր» կամքով ձիգ կանգնած է։ Այս երկրում ստատուս քվոների դեմ պատերազմի մեջ մտանք ու որպեզ ազգ հաղթեցինք։ Ներկայում համաշխարհային ուժերը ցանկանում ենք մեր հողերի վրա իրենց նպատակներն առաջ տանել»,-ասել է Էմինե Էրդողանը՝ ասելով, թե չի կարծում, որ Թուրքիայում Հայկական կամ քրդական հարց գոյություն ունի։

Супруга президента Турции Реджепа Тайипа Эрдогана, Эмине, заговорила на одном и мероприятий о национальных проблемах Турции.
Как передаёт турецкое издание Haber.sol, Эмине Эрдоган супруга Эрдогана выступила с политической речью в гостинице Sheraton в Аташехирском районе, к удивлению собравшихся.
«Турция, которая борется со столькими конфликтами в регионе, несгибаема. Сейчас мировые силы хотят на наших землях продвигать свои цели»,- заявила Эмине Эрдоган. Она не считает, что в Турции есть армянский или курдский вопрос, добавила она.