Ահաբեկիչները գնդակոծել են Հալեպի մի շարք թաղամասեր, խախտելով հրադադարի ռեժիմը: Հայ առաքելական եկեղեցու Բերիայի թեմը հայտնում է, որ ահաբեկիչների հրթիռակոծության տակ են հայտնվել նաեւ Հալեպի հայաբնակ Նոր Գյուղ, Սուլեյմանիե, Սեյրաֆի թաղամասերը:
Հրթիռային հրետակոծության հետեւանքով վիրավորներ եւ սպանվածներ կան: Ներկայումս տուժած կամ սպանված հայերի մասին տեղեկություն չկա:
Սիրիայի պետական լրատվական ՍԱՆԱ գործակալությունը հայտնում է, որ ՍԱՀ-ի Արտաքին գործերի եւ էմիգրանտների հարցերով նախարարությունն ընդգծել է, որ երկրի որոշ նահանգներում ավազակային խմբավորումների կողմից բնակելի թաղամասերի անկանոն գնդակոծումը Սիրիայում հրադադարի վերաբերյալ ձեռք բերված պայմանավորվածությունը խախտելու նպատակ է հետապնդում:
Երկու համանման ուղերձում, որոնք ուղարկվել են ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղարին եւ ՄԱԿ-ի ԱԽ-ի նախագահին, ՍԱՀ-ի ԱԳՆ-ն հայտնում է, որ «Ջեբհաթ ան-Նուսրա» ահաբեկչական կազմակերպությունը, ինչպես նաեւ ահաբեկչական այլ խմբավորումներ, ինչպիսիք են «Ջեյշ ալ-Ֆաթհը», «Ահրար աշ-Շամը», «Ալ-Ջաբհա աշ-Շամալիյան», որոնց գործողությունները ղեկավարվում են Թուրքիայի գլխավոր շտաբերից, հարյուրավոր ականանետային լիցքերով եւ հրթիռներով անկանոն կերպով գնդակոծում են Հալեպ քաղաքի Շեյխ-Մակսուդ թաղամասը եւ հարեւան քաղաքային բնակելի զանգվածները: Դրա հետեւանքով տասնյակ խաղաղ բնակիչներ զոհվել են, իսկ հարյուրավորները վնասվածքներ են ստացել, նրանց մեծամասնությունը երեխաներ, կանայք եւ ծերեր են: Ավերվել եւ վնասվել են բազմաթիվ բնակելի շինություններ, որտեղ մինչ այժմ էլ փալատակներում մնում են տեղի բնակիչների մարմինները:

Террористы обстреляли ряд алеппских кварталов, нарушив режим прекращения огня. Как сообщает Берийская епархия Армянской апостольской церкви, под ракетный обстрел террористов попали также армянонаселенные кварталы Алеппо- Нор Гюх, Сулеймание, Сейрафи.
Вследствие ракетных обстрелов есть раненные и убитые. В настоящее время о пострадавших или убитых армян информации нет.
Как сообщает сирийское государственное информационное агентство САНА, Министерство иностранных дел и по делам эмигрантов САР подчеркнуло, что беспорядочный обстрел бандформированиями жилых кварталов в некоторых провинциях страны преследует цель срыва договорённости о прекращении боевых действий в Сирии.
В двух идентичных посланиях, направленных генеральному секретарю ООН и председателю СБ ООН, МИД САР сообщает, что террористическая организация «Джебхат Ан-Нусра» и другие террористические группировки, такие как «Джейш Аль-Фатх», «Ахрар Аш-Шам», «Аль-Джебха Аш-Шималия», операции которых курируют из штаб-квартир в Турции, сотнями миномётных снарядов и ракет беспорядочно обстреливают квартал Шейх-Максуд города Алеппо и соседние городские жилые массивы. В результате были убиты десятки и получили ранения сотни мирных жителей, большинство из которых дети, женщины и старики. Было разрушено и повреждено множество жилых зданий, где до сих пор под завалами находятся тела местных жителей.