Ահաբեկիչները գնդակոծել են Հալեպի մի շարք թաղամասեր, խախտելով հրադադարի ռեժիմը: Հայ առաքելական եկեղեցու Բերիայի թեմը հայտնում է, որ ահաբեկիչների հրթիռակոծության տակ են հայտնվել նաեւ Հալեպի հայաբնակ Նոր Գյուղ, Սուլեյմանիե, Սեյրաֆի թաղամասերը:
Հրթիռային հրետակոծության հետեւանքով վիրավորներ եւ սպանվածներ կան: Ներկայումս տուժած կամ սպանված հայերի մասին տեղեկություն չկա:
Սիրիայի պետական լրատվական ՍԱՆԱ գործակալությունը հայտնում է, որ ՍԱՀ-ի Արտաքին գործերի եւ էմիգրանտների հարցերով նախարարությունն ընդգծել է, որ երկրի որոշ նահանգներում ավազակային խմբավորումների կողմից բնակելի թաղամասերի անկանոն գնդակոծումը Սիրիայում հրադադարի վերաբերյալ ձեռք բերված պայմանավորվածությունը խախտելու նպատակ է հետապնդում:
Երկու համանման ուղերձում, որոնք ուղարկվել են ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղարին եւ ՄԱԿ-ի ԱԽ-ի նախագահին, ՍԱՀ-ի ԱԳՆ-ն հայտնում է, որ «Ջեբհաթ ան-Նուսրա» ահաբեկչական կազմակերպությունը, ինչպես նաեւ ահաբեկչական այլ խմբավորումներ, ինչպիսիք են «Ջեյշ ալ-Ֆաթհը», «Ահրար աշ-Շամը», «Ալ-Ջաբհա աշ-Շամալիյան», որոնց գործողությունները ղեկավարվում են Թուրքիայի գլխավոր շտաբերից, հարյուրավոր ականանետային լիցքերով եւ հրթիռներով անկանոն կերպով գնդակոծում են Հալեպ քաղաքի Շեյխ-Մակսուդ թաղամասը եւ հարեւան քաղաքային բնակելի զանգվածները: Դրա հետեւանքով տասնյակ խաղաղ բնակիչներ զոհվել են, իսկ հարյուրավորները վնասվածքներ են ստացել, նրանց մեծամասնությունը երեխաներ, կանայք եւ ծերեր են: Ավերվել եւ վնասվել են բազմաթիվ բնակելի շինություններ, որտեղ մինչ այժմ էլ փալատակներում մնում են տեղի բնակիչների մարմինները:

The terrorists have bombarded a number of Aleppo districts, violating the ceasefire.
Armenian-populated districts of Aleppo – Nor Gyugh, Sulaimaniyah and Seyrafi – have also come under rocket attack, Beri Diocese of the Armenian Apostolic Church reports.
The attacks have left many people dead, while still others are wounded. However, there has been no information on injured or killed Armenians yet.
The Syrian Ministry of Foreign Affairs and Immigration stressed that the random bombardment of the residential districts in several provinces of the country by the armed gangs aims to undermine the agreement on ceasefire in Syria, local SANA news agency reports.
In two identical messages directed to the UN Secretary-General, the Syrian MFA mentioned that the Jabhat al-Nusra terrorist organization and other similar organizations like Jaish al-Fatah, Ahrar ash-Sham  and al-Jabha al-Shamiyah, whose operations are coordinated by Turkey-based headquarters, randomly bombard Sheikh Maqsood district of Aleppo and neighboring settlements from hundreds of mortars and rockets. Consequently, dozens of civilians were killed and hundreds were wounded, most of whom are children, women and old people. Many residential buildings have been damaged. Bodies of local residents still remain under their debris.