Դոհայում մեկնարկել է նավթ արդյունահանող երկրների ներկայացուցիչների հանդիպումը, որի ընթացքում ծրագրվում է նավթի արդյունահանման ծավալների սառեցման շուրջ որոշում ընդունել: Այս մասին ՌԴ էներգետիկայի նախարարությունը հաղորդել է Twitter-ի իր պաշտոնական էջում:
Ըստ ՌԻԱ Նովոստիի, հանդիպումը մեկնարկել է 6.5 ժամ ավելի ուշ, քան նախատեսվում էր նախնական ծրագրով:
Ռուսաստանը, Սաուդյան Արաբիան, Քաթարը եւ Վենեսուելան փետրվարի 16-ին Դոհայում պայմանավորվել էին նավթի արդյունահանման ծավալները պահպանել 2016 թվականի հունվարի մակարդակով՝ պայմանով, որ մյուս արտադրողները կմիանան նախաձեռնությանը:
Ավելի ուշ ՕՊԵԿ-ի անդամներն ու կազմակերպությունում չներառված երկրները պայմանավորվել էին ընդլայնված կազմով հանդիպում անցկացնել ապրիլի 17-ին, դարձյալ Քաթարի մայրաքաղաքում:

Встреча нефтедобывающих стран, на которой планируется принять решение о заморозке уровня добычи, началась в Дохе, сообщило Минэнерго РФ в своем микроблоке в Twitter.
Это произошло примерно на 6,5 часов позднее, чем это предполагалось в изначальной программе, передает РИА Новости.
Россия, Саудовская Аравия, Катар и Венесуэла на встрече в Дохе 16 февраля для поддержки мировых цен на нефть договорились о сохранении добычи в среднем в 2016 году на уровне января, но только если другие производители присоединятся к инициативе. Позднее члены ОПЕК и страны, не входящие в организацию, договорились провести встречу в широком составе 17 апреля также в столице Катара.