Երեւանում ՀԱՊԿ Գլխավոր փոխքարտուղար Ա. Բադալյանի մասնակցությամբ անդամ երկրների փոխարտգործնախարարների խորհրդատվություններ կկայանան, որոնք նախագահելու է ՀՀ փոխարտգործնախարար Շավարշ Քոչարյանը։ Այս մասին ասված է ՀԱՊԿ կայքում։
Խորհրդատվությունների ընթացքում առաջարկվում է քննարկել ՀԱՊԿ հայեցակարգային որոշ փաստաթղթեր եւ անդամ երկրների արտաքին քաղաքական գործունեության համակարգման հարցեր։
Միջոցառումը տեղի կունենա ՀԱՊԿ Հավաքական անվտանգության խորհրդի սեպտեմբերյան եւ դեկտեմբերյան (2015թ.) նստաշրջանի որոշումների իրականացման պլանին եւ ՀԱՊԿ Հավաքական անվտանգության խորհրդում Հայաստանի նախագահության օրոք առաջարկած գերակա ուղղություններին համապատասխան։

В Ереване состоятся консультации заместителей министров иностранных дел государств – членов ОДКБ с участием заместителя Генерального секретаря ОДКБ А. Бадаляна. Председательствовать на консультациях будет заместитель Министра иностранных дел Республики Армения Ш.М.Кочарян. Об этом сообщается на сайте ОДКБ
В ходе консультаций предполагается рассмотреть некоторые концептуальные документы ОДКБ, а также вопросы координации внешнеполитической деятельности государств – членов Организации.
Мероприятие пройдет в соответствии с положениями Плана мероприятий по реализации решений сентябрьской и декабрьской (2015 года) сессий Совета коллективной безопасности ОДКБ и приоритетов, предложенных Республикой Армения на период председательства в Организации, утвержденным Председателем СКБ ОДКБ, Президентом Республики Армения.