Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Արմինե Ալեքսանյանն այսօր՝ հունիսի 18-ին, ընդունել է Բելգիայի խորհրդարանի անդամ, ԵԽԽՎ պատգամավոր Պիետ դե Բրույնին, ով Արցախ էր ժամանել Եվրոպայի Հայ դատի հանձնախմբի ղեկավար Կասպար Կարամպետյանի եւ ՀՀ Ազգային ժողովի պատգամավոր Շիրակ Թորոսյանի ուղեկցությամբ։
ԼՂՀ ԱԳՆ-ից NEWS.am-ին հայտնում են, որ հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ կարգավորման գործընթացում ստեղծված իրավիճակին, ապրիլի 2-5 Ադրբեջանի կողմից ԼՂՀ դեմ սանձազերծած լայնածավալ ռազմական ագրեսիային եւ դրա հետեւանքներին, ինչպես նաեւ փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցերի։
Երկուստեք ընդգծվել է միջազգային կազմակերպությունների ներկայացուցիչների Արցախ այցելելու կարեւորությունը՝ ստեղծված իրավիճակի մասին օբյեկտիվ պատկերացում կազմելու եւ այն ճիշտ գնահատելու համար։

Deputy FM of the Nagorno-Karabakh Republic (NKR/Artsakh) Armine Alexanyan on Saturday received member of the Belgian Parliament and PACE, Piet De Bruyn. The latter arrived in Artsakh, accompanied by the Head of the European Armenian Federation for Justice and Democracy Kasbar Garabedian and member of the National Assembly (NA) of Armenia Shirak Torosyan, NKR MFA press-service reports.
The meeting addressed the situation in the peaceful settlement process of the Azerbaijani-Karabakh conflict, the large-scale military aggression unleashed by Azerbaijan against the NKR on April 2-5 and its consequences, as well as a range of issues of mutual interest.
Apart from this, the sides underscored the importance of visits by representatives of international organizations to Artsakh for the purpose of getting an objective picture of the existing situation and its accurate assessment.